WTA Indian Wells: Stephens rozbita przez Voegele. Porażki Kasatkiny i Garcii

Sloane Stephens przegrała ze Stefanie Voegele w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Odpadły również Daria Kasatkina i Caroline Garcia.

Sloane Stephens Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 4) słabo rozpoczęła sezon. W czterech wcześniejszych turniejach ani razu nie doszła do ćwierćfinału, a jej najlepszy rezultat to 1/8 finału Australian Open. W Indian Wells w II rundzie Amerykanka przegrała 3:6, 0:6 ze Stefanie Vögele (WTA 109). W ciągu 68 minut Szwajcarka zdobyła 62 ze 101 rozegranych punktów (61 proc.) i obroniła pięć break pointów. Było to szóste spotkanie tych tenisistek. Bilans to teraz 5-1 dla Vögele. Kolejną rywalką Szwajcarki będzie Bianca Andreescu.

Marketa Vondrousova (WTA 61) rozbiła 6:2, 6:1 Darię Kasatkinę (WTA 14). W ciągu 70 minut Rosjanka popełniła pięć podwójnych błędów i cztery razy została przełamana. Czeszka zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kasatkina w tym roku wygrała tylko jeden mecz w głównym cyklu (bilans 1-6). W Dubaju wyeliminowała Magdalenę Fręch wracając z 1:4 w trzecim secie. Rosjanka rok temu doszła w Indian Wells do finału. Po kalifornijskiej imprezie wypadnie z Top 20 rankingu.

W III rundzie Vondrousova zagra z Jeleną Ostapenko (WTA 22), która pokonała 6:2, 6:1 Shuai Zhang (WTA 40). W trwającym 69 minut meczu Chinka popełniła osiem podwójnych błędów. Łotyszka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 16 szans.

Jennifer Brady (WTA 83) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:0 Caroline Garcię (WTA 19). W trzecim secie Francuzka zdobyła tylko osiem punktów. W trwającym godzinę i 47 minut meczu popełniła pięć podwójnych błędów. Amerykanka zaserwowała pięć asów, zgarnęła 33 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu i obroniła pięć z sześciu break pointów. Brady wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie spotkań z Garcią. Kolejną rywalką tenisistki z Boca Raton będzie Ashleigh Barty.

Garbine Muguruza (WTA 20) pokonała 6:1, 6:3 Lauren Davis (WTA 199). W ciągu 95 minut Hiszpanka zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i wykorzystała cztery z 14 okazji na przełamanie. W III rundzie dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Muguruza spotka się z Sereną Williams.

Johanna Konta (WTA 45) rozbiła 6:0, 6:2 Su-Wei Hsieh (WTA 27). W trwającym 70 minut spotkaniu Brytyjka obroniła 12 break pointów (dziewięć w pierwszym secie), a sama zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans na przełamanie. Tenisistka z Eastbourne podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Tajwanką. Następną jej przeciwniczką będzie Kiki Bertens.