ATP Indian Wells: Dominic Thiem wygrał, a Novaka Djokovicia przegnał deszcz. Hubert Hurkacz otworzy wtorek

Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Gillesa Simona w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Mecz Novaka Djokovicia przez opady deszczu został przełożony na wtorek. Tego dnia wystąpi też Hubert Hurkacz.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dominic Thiem w tym roku miał problemy zdrowotne, przez co był daleki od optymalnej formy. W poniedziałek jednak Austriak zaprezentował dyspozycję, jaką imponował choćby w zeszłorocznym sezonie gry na mączce i dzięki której otrzymał przydomek Dominator. W meczu III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells rozstawiony z numerem siódmym Austriak nie dał szans Gillesowi Simonowi, w 67 minut pokonując Francuza 6:3, 6:1.

Od początku do końca poniedziałkowego spotkania Thiem przejmował inicjatywę w wymianach, spychał rywala do głębokiej obrony i popisywał się potężnymi zagraniami z głębi kortu. Świetnie serwował (przy własnym podaniu zdobył 65 proc. rozegranych punktów) oraz był 100 proc. przy piłkach na przełamanie (miał pięć i wszystkie wykorzystał). W IV rundzie Austriak zmierzy się z Ivo Karloviciem - pierwszym w historii 40-latkiem, który dotarł do 1/8 finału zawodów rangi Masters 1000.

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Gael Monfils. Francuz zaserwował pięć asów, wykorzystał pięć z 13 break pointów i w 70 minut rozbił 6:0, 6:3 Alberta Ramosa. Kolejnym przeciwnikiem oznaczonego "18" Monfilsa będzie Novak Djoković lub Philipp Kohlschreiber. Mecz Serba z Niemcem z powodu opadów deszczu został przerwany w drugim gemie. Tenisiści wrócą na kort we wtorek.

Yoshihito Nishioka wygrał pełen zwrotów sytuacji mecz z Felixem Augerem-Aliassime'em. Japończyk pokonał 18-letniego Kanadyjczyka 6:7(2), 6:4, 7:6(5) po dwóch godzinach i 55 minutach zaciętej walki, choć mógł zakończyć spotkanie o wiele szybciej. W decydującej partii prowadził bowiem już 5:1, ale od tego momentu przegrał cztery gemy z rzędu i o wygraną musiał walczyć w tie breaku.

W 1/8 finału Nishioka zmierzy się z debiutantem na tym etapie imprezy Masters 1000, Miomirem Kecmanoviciem. 19-letni Serb, aktualnie 130. gracza świata, który wszedł do drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Kevina Andersona, w poniedziałek wygrał 6:2, 7:6(3) ze swoim starszym o cztery lata i notowanym o 98 pozycji wyżej w rankingu rodakiem, Laslo Djere.

Wtorek w Indian Wells otworzy mecz z udziałem Huberta Hurkacza. Wrocławianin zmierzy się z Keiem Nishikorim, a to spotkanie zostało zaplanowane jako pierwsze na korcie numer 2 i rozpocznie się o godz. 19:00 czasu polskiego.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,359 mln dolarów
poniedziałek, 11 marca

III runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 7) - Gilles Simon (Francja, 27) 6:3, 6:1
Gael Monfils (Francja, 18) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:0, 6:3
Miomir Kecmanović (Serbia, LL) - Laslo Djere (Serbia, 30/WC) 6:3, 7:6(3)
Yoshihito Nishioka (Japonia) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, WC) 6:7(2), 6:4, 7:6(5)
Novak Djoković (Serbia, 1) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 1:0 *dokończenie we wtorek