WTA Miami: Magda Linette wygrała pierwszy mecz. Polka w finale eliminacji

Magda Linette obroniła siedem piłek setowych i pokonała Amerykankę Caroline Dolehide w I rundzie kwalifikacji do turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. O awans do głównej drabinki Polka zagra z Japonką Nao Hibino.
Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette

W finale eliminacji do imprezy w Miami zagrają dwie Polki. Do Igi Świątek dołączyła Magda Linette (WTA 88), która zwyciężyła 7:5, 7:6(5) Caroline Dolehide (WTA 154). Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2017 roku poznanianka pokonała Amerykankę 6:7(4), 7:6(6), 7:6(3) w kwalifikacjach do turnieju w Cincinnati po trzech godzinach i 22 minutach. Linette obroniła wówczas trzy piłki meczowe.

Tym razem takiej dramaturgii nie było, ale Polka nie miała łatwej przeprawy. O losach pierwszego seta rozstrzygnęło jedno przełamanie, które Linette uzyskała na 6:5. W drugiej partii poznanianka wróciła ze stanu 2:5. Obroniła siedem piłek setowych, dwie w dziewiątym i pięć w 10. gemie.

W ciągu godziny i 54 minut Linette wykorzystała dwie z 10 szans na przełamanie, a sama obroniła osiem z dziewięciu break pointów. Polka zdobyła 46 z 59 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

O wejście do głównej drabinki Linette zagra we wtorek z Nao Hibino (WTA 119), która pokonała 4:6, 6:0, 6:4 rozstawioną z numerem drugim Kanadyjkę Eugenie Bouchard (WTA 72). W trzecim secie Japonka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu godziny i 46 minut wykorzystała sześć z 11 break pointów.

Linette i Hibino zmierzą się po raz piąty. Wygrały po dwa spotkania. Będzie to ich druga konfrontacja w USA. W 2017 roku w kwalifikacjach w Indian Wells zwyciężyła Polka 6:1, 7:6(9).

W 2016 roku Linette doszła w Miami do III rundy, w której przegrała z późniejszą mistrzynią Wiktorią Azarenką. Dla Polki był to najlepszy występ w imprezie rangi Premier Mandatory.