WTA Miami: Rosolska i Yang wygrały dreszczowiec. Polka i Chinka obroniły dwie piłki meczowe

Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang obroniły dwie piłki meczowe i pokonały Kirsten Flipkens i Johannę Larsson w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

Alicja Rosolska East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W Indian Wells Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang doszły do II rundy i urwały seta najwyżej rozstawionym Barborze Krejcikovej i Katerinie Siniakovej. W Miami na początek stoczyły emocjonującą batalię z Kirsten Flipkens i Johanną Larsson. Polka i Chinka zwyciężyły 4:6, 7:5, 10-4.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Flipkens i Larsson uzyskały na 5:4. W drugiej partii Belgijka i Szwedka z 0:2 wyszły na 5:3. Rosolska i Yang obroniły dwie piłki meczowe w 10. gemie i doprowadziły do super tie breaka. W nim odskoczyły na 6-1 i nie dały sobie odebrać zwycięstwa. Przy 9-4 wykorzystały pierwszego meczbola.

W trwającym 89 minut spotkaniu Rosolska i Yang popełniły 10 podwójnych błędów, o cztery więcej niż ich rywalki. Polka i Chinka zdobyły 32 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie pary uzyskały po cztery przełamania.

Flipkens i Larsson zdobyły razem dwa tytuły (Seul 2016, Linz 2018). W tym roku osiągnęły finał w Hobart. W Miami po raz pierwszy wystąpiły na Florydzie. Szwedka pozostaje bez wygranego meczu na Florydzie (w 2016 i 2018 jej partnerką była Kiki Bertens).

Dla Rosolskiej to 11. występ w Miami. Polka nigdy nie doszła dalej niż do II rundy. Yang w 2017 i 2018 roku wygrała po jednym meczu.

O ćwierćfinał Rosolska i Yang zmierzą się z rozstawionymi z numerem piątym Gabrielą Dabrowski i Yifan Xu, które pokonały 6:2, 6:3 Dalilę Jakupović i Irinę Chromaczową. Już w I rundzie odpadły Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova (nr 1), które przegrały 3:6, 7:6(1), 7-10 z Wiktorią Azarenką i Ashleigh Barty. W turnieju nie ma już też Kristiny Mladenović i Timei Babos (nr 2), które uległy 6:4, 1:6, 6-10 Simonie Halep i Julii Görges.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 9,035 mln dolarów
sobota, 23 marca

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Zhaoxuan Yang (Chiny) - Kirsten Flipkens (Belgia) / Johanna Larsson (Szwecja) 4:6, 7:5, 10-4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang awansują do ćwierćfinału?