ATP Miami: udana inauguracja Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Wygrali w 55 minut

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Marcelo Melo i Łukasz Kubot
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Marcelo Melo i Łukasz Kubot

Łukasz Kubot i partnerujący mu Marcelo Melo w dwóch setach pokonali Marco Cecchinato i Andresa Molteniego w I rundzie zmagań w deblu w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami.

Po świetnym występie w Indian Wells, gdzie doszli do finału, Łukasz Kubot i Marcelo Melo pojawili się na starcie kolejnego turnieju serii ATP Masters 1000, w Miami. Dla Polaka i Brazylijczyka to trzeci wspólny udział w Miami Open. W sezonie 2017 zdobyli tytuł, a przed 12 miesiącami odpadli w I rundzie.

W Miami Open 2019 Kubot i Melo zostali najwyżej rozstawieni. I rywalizację rozpoczęli jak na turniejowe "jedynki" przystało. W sobotę, w meczu I rundy, pokonali 6:2, 6:2 Włocha Marco Cecchinato i Andresa Molteniego z Argentyny.

Mecz trwał zaledwie 55 minut. W tym czasie Polak i Brazylijczyk zaserwowali dwa asy, przy własnym podaniu wygrali 76 proc. akcji, ani razu nie zostali przełamani, wykorzystali cztery z sześciu break pointów i łącznie zdobyli 56 punktów, o 21 więcej od rywali.

W II rundzie przeciwnikami polsko-brazylijskiego duetu będą Guido Pella z Argentyny i Portugalczyk Joao Sousa , którzy wygrali 7:6(4), 6:7(3), 10-8 z posiadaczami dzikiej karty Taylorem Fritzem i Nickiem Kyrgiosem.

Miami Open, Miami (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,359 mln dolarów sobota, 23 marca I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Marco Cecchinato (Włochy) / Andres Molteni (Argentyna) 6:2, 6:2