WTA Miami: Naomi Osaka pokonana przez Su-Wei Hsieh! Awans Petry Kvitovej po batalii

Naomi Osaka nie wykorzystała prowadzenia 6:4, 5:3 i przegrała z Su-Wei Hsieh w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Petra Kvitova wyeliminowała Donnę Vekić po trzysetowym boju.

Su-Wei Hsieh Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Su-Wei Hsieh
Liderka rankingu Naomi Osaka nie ma ostatnio dobrej passy. W Dubaju odpadła po pierwszym meczu, a w Indian Wells wyeliminowała ją Belinda Bencić w 1/8 finału. W Miami w III rundzie Japonka przegrała 6:4, 6:7(4), 3:6 z Su-Wei Hsieh (WTA 27). W pierwszym secie mistrzyni US Open 2018 i Australian Open 2019 od 1:4 zdobyła pięć gemów. W drugiej partii Osak prowadziła 5:3, ale nie udało się jej zakończyć meczu. Początek decydującej odsłony należał do niej. Uzyskała przełamanie na 2:0, ale później trzy razy oddała podanie.

W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu Hsieh obroniła osiem z 12 break pointów, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Tenisistki te spotkały się po raz drugi w tym roku. W III rundzie Australian Open Osaka wygrała w trzech setach. W sobotę w Miami dobiegła końca niewiarygodna seria Japonki 63 z rzędu wygranych meczów, w których pierwszy set padł jej łupem. Kolejną rywalką Tajwanki będzie Karolina Woźniacka.

Petra Kvitova (WTA 2) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:4 Donna Vekić (WTA 26). W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Czeszka zdobyła o pięć punktów więcej (109-104). Naliczono jej 45 kończących uderzeń i 55 niewymuszonych błędów. Chorwatka miała 16 piłek wygranych bezpośrednio i 37 pomyłek. Było to ich drugie spotkanie w tym roku. W ćwierćfinale w Petersburgu z wygranej cieszyła się Vekić. Pięć lat temu spotkały się w III rundzie w Miami i wtedy lepsza okazała się Kvitova.

O drugi ćwierćfinał na Florydzie (2014) Kvitova zagra z Caroline Garcią (WTA 21), która pokonała 6:0, 7:5 Julię Görges (WTA 15). W ciągu 80 minut Francuzka odparła sześć break pointów, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Zaserwowała siedem asów i zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Garcia podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Niemką i po raz pierwszy awansowała w Miami do IV rundy. Francuzka i Kvitova zmierzą się po raz siódmy. Do tej pory wygrały po trzy spotkania.

Ashleigh Barty (WTA 11) rozbiła 6:0, 6:3 Samanthę Stosur (WTA 83). W drugim secie mistrzyni US Open 2011 z 1:5 zbliżyła się na 3:5 po obronie dwóch piłek meczowych, ale na więcej jej rodaczka nie pozwoliła. W ciągu 58 minut 11. rakieta globu zaserwowała osiem asów i zdobyła 58 z 90 rozegranych punktów (64 proc.). Australijki po raz drugi spotkały się w Miami. W 2017 roku wygrała Stosur 6:4, 6:4. W IV rundzie Barty zmierzy się z Kiki Bertens.