WTA Charleston: Magdalena Fręch po raz trzeci lepsza od Conny Perrin. Polka w turnieju głównym

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Magdalena Fręch awansowała do głównej drabinki turnieju WTA Premier w Charlestonie. Polka pokonała Szwajcarkę Conny Perrin w decydującej rundzie eliminacji.

Eliminacje Magdalena Fręch (WTA 167) rozpoczęła od przegrania seta z Ulrikke Eikeri. W kolejnych dwóch partiach oddała Norweżce trzy gemy. W niedzielę Polka pokonała 6:4, 6:1 Conny Perrin (WTA 144) i awansowała do głównej drabinki turnieju w Charlestonie. Łodzianka po raz trzeci pokonała Szwajcarkę.

W pierwszym secie Perrin obroniła trzy piłki setowe i z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie oddała podanie. Drugą partię Fręch rozpoczęła od straty serwisu, ale później uzyskała trzy przełamania.

W trwającym 85 minut meczu Fręch cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 14 break pointów. Polka zdobyła o 18 punktów więcej od Perrin (73-55). W ubiegłym sezonie łodzianka pokonała Szwajcarkę w Andrezieux-Boutheon (ITF) i w kwalifikacjach w Rabacie.

Dla Fręch były to piąte eliminacje w tym roku. W Brisbane, Australian Open i Petersburgu ich nie przeszła. W Dubaju awansowała do głównej drabinki i stoczyła zacięty bój z Darią Kasatkiną (nie wykorzystała prowadzenia 4:1 w trzecim secie).

W I rundzie rywalką Fręch będzie rozstawiona z numerem 12. Mihaela Buzarnescu. Polka po raz pierwszy zmierzy się z Rumunką.

Volvo Car Open, Charleston (USA) WTA Premier, kort ziemny, pula nagród 823 tys. dolarów niedziela, 31 marca II runda eliminacji gry pojedynczej