WTA Monterrey: odrodzenie Magdaleny Rybarikovej. Awans Kirsten Flipkens, porażka Timei Babos

Magdalena Rybarikova wróciła ze stanu 2:6, 0:3 i pokonała Misaki Doi w I rundzie turnieju WTA International w Monterrey. Odpadła Timea Babos, mistrzyni imprezy z 2012 roku i finalistka z ubiegłego sezonu.

Magdalena Rybarikova Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Magdalena Rybarikova
W I rundzie turnieju w Monterrey w opałach była Magdalena Rybarikova (WTA 71). Słowaczka przegrywała 2:6, 0:3 z Misaki Doi (WTA 101), aby ostatecznie zwyciężyć 2:6, 7:6(5), 6:4. W trwającym dwie godziny i 20 minut meczu półfinalistka Wimbledonu 2017 cztery razy straciła serwis, a sama wykorzystała trzy z sześciu break pointów. Zdobyła o dwa punkty więcej od Japonki (102-100).

Kolejną rywalką Rybarikovej będzie Stefanie Vögele (WTA 98), która pokonała 7:6(4), 6:2 Anę Bogdan (WTA 108). W pierwszym secie Rumunka podniosła się z 0:3, ale w tie breaku Szwajcarka skruszyła jej opór. W drugiej partii tenisistka z Leuggern uzyskała dwa przełamania. W ciągu 87 minut Vögele zdobyła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Timea Babos (WTA 106) przegrała 6:2, 4:6, 3:6 z Ivaną Jorović (WTA 100). W trzecim secie Węgierka prowadziła 2:1 z przełamaniem, ale straciła pięć z sześciu kolejnych gemów. W trwającym godzinę i 53 minuty meczu tenisistka z Sopronu zaserwowała 11 asów i zdobyła o jeden punkt więcej (81-80), ale też pięć razy oddała podanie. Babos w Monterrey zdobyła tytuł w 2012 roku, a w ubiegłym sezonie w finale uległa Garbine Muguruzie.

Nao Hibino (WTA 114) zwyciężyła 4:6, 6:1, 7:6(5) Giulianę Olmos (WTA 357). W tie breaku trzeciego seta Japonka od 3-5 zdobyła cztery punkty z rzędu. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu wykorzystała pięć z 13 break pointów. Hibino w Monterrey zdobyła tytuł w deblu, w 2017 roku razem z Alicją Rosolską.

Finalistka imprezy z 2016 roku Kirsten Flipkens (WTA 58) w 59 minut rozbiła 6:2, 6:1 Olgę Danilović (WTA 120). Belgijka posłała siedem asów i zgarnęła 24 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Margarita Gasparian (WTA 75) oddała gema Victorii Rodriguez (WTA 295). W ciągu 48 minut Rosjanka obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała siedem z dziewięciu szans na przełamanie. Zdobyła 55 z 77 rozegranych punktów (71 proc.).