WTA Stuttgart: Sevastova wyeliminowała Ostapenko. Petković rywalką Kerber

Anastasija Sevastova odprawiła Jelenę Ostapenko w I rundzie turnieju WTA Premier w Stuttgarcie. Andrea Petković będzie przeciwniczką Andżeliki Kerber.

Anastasija Sevastova Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Anastasija Sevastova
We wtorek w Stuttgarcie doszło do starcia Łotyszek. Anastasija Sevastova (WTA 13) wygrała 6:2, 4:6, 6:0 z Jeleną Ostapenko (WTA 29). W trwającym godzinę i 49 minut spotkaniu tenisistka z Lipawy obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama wykorzystała siedem z 14 szans na przełamanie. Zdobyła 31 z 43 punktów przy swoim drugim podaniu. Ostapenko w tym roku mocno rozczarowuje. Wygrała tylko siedem meczów (bilans 7-12).

Kolejną rywalką Sevastovej będzie Laura Siegemund (WTA 99), która pokonała 6:2, 6:2 Łesię Curenko (WTA 26). W ciągu 67 minut Niemka zgarnęła 63 ze 100 rozegranych punktów (63 proc.). Zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Siegemund to mistrzyni turnieju w Stuttgarcie z 2017 roku. Greet Minnen (WTA 192) zaserwowała 10 asów i wygrała 7:5, 6:3 z Dominiką Cibulkovą (WTA 33). W II rundzie Belgijka zagra z Petrą Kvitovą.

Kiki Bertens (WTA 7) wygrała 7:5, 6:2 z Anną-Leną Friedsam (WTA 681). W ciągu 98 minut Holenderka zaserwowała cztery asy i zdobyła 24 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy, a sama uzyskała trzy przełamania.

Daria Kasatkina (WTA 22) zwyciężyła 7:6(8), 7:5 Elise Mertens (WTA 18). W pierwszym secie Belgijka z 3:5 doprowadziła do tie breaka, a w nim nie wykorzystała prowadzenia 5-2 oraz piłek setowych przy 6-5 i 8-7. W drugiej partii wyszła na 4:1, ale zmarnowała cztery break pointy na 5:1, a od 5:3 straciła cztery gemy z rzędu. Dla Kasatkiny to trzeci w tym roku wygrany mecz w głównym cyklu (bilans 3-7).

Andrea Petković (WTA 71) wygrała 6:3, 6:4 z Sarą Sorribes (WTA 75). W ciągu godziny i 53 minut Hiszpanka popełniła pięć podwójnych błędów. Niemka wykorzystała cztery z 11 break pointów i podwyższyła na 3-0 bilans meczów z tenisistką z Półwyspu Iberyjskiego. W II rundzie Petković zagra z Andżeliką Kerber, mistrzynią imprezy z 2015 i 2016 roku.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)