Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Agnieszka Radwańska niedoceniona w Krakowie. Nie będzie honorową obywatelką miasta

Agnieszka Radwańska nie otrzyma tytułu honorowej obywatelki Krakowa. Podczas środowego głosowania kandydatura utytułowanej tenisistki nie uzyskała rekomendacji komisji głównej rady miasta.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Podczas jednej kadencji rada miasta może przyznać cztery tytuły honorowego obywatela Krakowa. W środę pozytywnie rozpatrzono kandydaturę kardiochirurga prof. Antoniego Dziatkowiaka, natomiast nie zgodzono się, aby rada głosowała nad kandydaturą Agnieszki Radwańskiej. Utytułowana polska tenisistka nie uzyskała poparcia minimum 8 z 14 osób zasiadających w komisji głównej.

O sprawie poinformował wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Michał Drewnicki. "Dla mnie to niepojęte! Radni Jacka Majchrowskiego oraz radni klubu Platforma. Nowoczesna-Koalicja Europejska (dwóch się wstrzymało, reszty nie było) nie poparli uhonorowania Agnieszki Radwańskiej jako Honorowego Obywatela Krakowa. Pomysł upadł. 'Bo za młoda...'." - napisał na Facebooku.

W trakcie dyskusji nad kandydaturą Radwańskiej wysuwano różne argumenty. Według części radnych nasza tenisistka nie wypromowała wystarczająco Krakowa podczas swoich występów na światowych kortach. Niektórzy zwrócili także uwagę na polityczne zaangażowanie rodziny zawodniczki, w szczególności na poglądy Roberta Radwańskiego.

Po raz kolejny osoba Agnieszki Radwańskiej stała się obiektem sporu politycznego i z tego powodu nie otrzyma tytułu honorowej obywatelki Krakowa. Była wiceliderka rankingu WTA i 20-krotna mistrzyni zawodów WTA dopiero co odsłoniła na Bulwarach Wiślanych swoją dłoń w ramach Tauron Alei Gwiazd Tenisa. 21 maja w Tauron Arenie Kraków odbędzie się jej benefis.

Zobacz także:
Stambuł: Carla Suarez za burtą
Simona Halep wycofała się z turnieju w Stuttgarcie

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Rasistowski skandal w Gdańsku! "Powinniśmy piętnować takie zachowanie a nie robimy kompletnie nic"

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10):
 • sekup Zgłoś komentarz
  Agnieszka Radwańska bez wątpienia należy do osób uczciwych, które nie kradną, nie oszukują i nie dają fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu. Nieuczciwością z jej strony
  Czytaj całość
  byłoby zatem promowanie jednego z najbardziej zanieszczyszczonych miast w Europie. Kraków, miasto znajdujące się pod patronatem UNESCO emituje corocznie do atmosfery taką ilość pyłów, dymów i spalin, że nawet stare budowle, tudzież pare szacownych trumien mogące znieść dużo w swoim trwałym i cierpliwym przenoszeniu świadectw historycznych do kolejnych pokoleń, jest zagrożonych niszczącym działaniem frakcji unoszących się w krakowskim powietrzu. Czy Świat, doskonale orientujący się w polskich realiach ignoruje sygnały i raporty różnego rodzaju służb, nawet tych specjalnych, o niezdrowych warunkach panujących w jednym z najpiękniejszych miast globu? Nie ignoruje, wręcz przeciwnie, omija szerokim łukiem a światowa młodzież przybywająca do tenkraju tłumnie pod troskliwą opieką uzbrojonych w broń palną agentów Mossadu, woli szcz@ć na ruiny krematorium w Auschwitz niż oddawać mocz na krakowskich Plantach.(Tu mała dygresja wyjaśniająca co to jest Świat. Świat to Israel i USA). Czy zatem w tym uwrażliwionym na wszelką niepoprawność Świecie można promować syf bez narażenia się na szyderstwo, szczególnie gdy miałaby to robić Agnieszka Radwańska????!!! Never! Jacek Majchrowski, który rządzi Krakowem od 16 lat nie widzi problemu. A czemu miałby widzieć jakikolwiek problem ten czerwony p@jąk? Ten człowiek, pochodzący nomen omen z Czerwonego Zagłębia jest przzwyczajony, wyssał z mlekiem matki ścieki górniczo-hutniczego miasta i jemu to nie przeszkadza. A być może nawet pomaga żyć?! Tak jak górnikom z kawału Masztalskiego którzy pojechali na wczasy nad morze. Musieli oddychać spalinami z rury wydechowej by nie zabiła ich morska bryza. Jakie jest resume? Mieszkańcy Krakowa z jakiś tajemniczych przyczyn nie zmieniają swojego włodarza, być może chcą, ale jest tak jak w totalitaryzmie, nie ważne kto głosuje ale kto liczy głosy. A w Krakowie od lat głosy liczy sekta postkomunistyczna. Może więc dobrze się stało, że Agnieszka nie została wybrana przez tych totalniaków, bo przez przyjęcie tego zaszczytu, potwierdziłaby niejako prawo do rządzenia przez tę kastę królewskim miastem.
  • speed01 Zgłoś komentarz
   C E N Z U R A na SP/WP! Dlaczego usunięto mój komentarz??? Gdzie wolność słowa??? Czy to jest jeszcze wolny, demokratyczny kraj? Platforma albo Biedroń chyba jeszcze nie rządzą!!!
   • grolo Zgłoś komentarz
    "dopiero co odsłoniła na Bulwarach Wiślanych swoją dłoń w ramach Tauron Alei Gwiazd Tenisa." .... - majstersztyk :))
    • Gnostyk Zgłoś komentarz
     A ja sądzę, że to dobra decyzja.
     • Pottermaniack Zgłoś komentarz
      Żenada i tyle w temacie. Tego, że Agnieszka jest prawdziwą ikoną Krakowa nikt nie zmieni żadnym głosowaniem.
      • sekup Zgłoś komentarz
       Człowiek z marmuru budujący pomnik Lenina w Nowej Hucie miał zapewne wpływ na to, że człowiek z kariery, rezydent PZPR od 18-go roku życia nadal rządzi Krakowem.
       • tad49 Zgłoś komentarz
        Radni Krakowa nie grali nigdy w tenisa i nie mają pewnie pojęcia na czym ten sport polega. Wstyd dla Krakowa.
        • Saddam Zgłoś komentarz
         Niech totalna opozycja powie wprost, że chodzi o to, iż Radwańska jest wierząca i nie bała się przyznawać w mediach do chrześcijaństwa.
         • sekup Zgłoś komentarz
          Kraków to mały Sztetl na pograniczu rosyjsko-austrackim. Błędy młodzieńczej pychy się mszczą i zamiast kupić skromny domek w stolicy polskiej kultury, Pruchniku na Podkarpaciu, kupiła
          Czytaj całość
          apartament w zwanym stolicą Polski, Sztetlu na granicy rosyjsko-niemieckim, gdzie również jest szykanowana.
          • stanzuk Zgłoś komentarz
           " Nie wypromowała wystarczająco Krakowa na świecie " Jakby zrobili sondę uliczną w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku , Melbourne czy Pekinie, to byliby tacy, którzy wiedzieliby kto to jest
           Czytaj całość
           Agnieszka Radwańska i skąd pochodzi, a nikt nie wiedziałby kto to jest Antoni Dziatkowiak.
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×