ATP Barcelona: faworyci nie zawiedli. Thiem i Nishikori odprawili zdolną młodzież

Dominic Thiem i Kei Nishikori pewnie awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 500 na kortach ziemnych w Barcelonie. Austriak i Japończyk w dwóch setach odprawili przedstawicieli nowej generacji.

Rafał Smoliński
Dominic Thiem Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Jako pierwsi na korcie im. Rafaela Nadala pojawili się w czwartek Kei Nishikori i Felix Auger-Aliassime. Młody Kanadyjczyk miał tylko jeden przebłysk, gdy w drugim secie odrobił stratę przełamania. Japończyk pokazał, że bardzo dobrze czuje się na katalońskiej mączce, na której triumfował w latach 2014-2015. Skończył 16 piłek i miał 18 błędów własnych, natomiast jego rywal zanotował 11 wygrywających uderzeń i 26 pomyłek. Tenisista z Montrealu pięciokrotnie stracił serwis i przegrał zasłużenie 1:6, 3:6.

W roli nauczyciela wystąpił również w czwartek Dominic Thiem. O ile w pierwszym secie Jaume Munar zdołał jeszcze prowadzić wyrównaną walkę, o tyle w drugim szybko zarysowała się przewaga finalisty Rolanda Garrosa 2018. Austriak i Hiszpan grali przy padającym deszczu. Gdy po przerwie przy stanie 7:5, 1:1 wznowiono pojedynek, oznaczony trzecim numerem Thiem szybko wygrał pięć kolejnych gemów. W całym meczu skończył 20 piłek i popełnił 16 niewymuszonych błędów. Munar miał 16 wygrywających uderzeń i 21 pomyłek. Najwięcej popełnił ich w wymianach w trakcie drugiego seta, gdy trzykrotnie dał się przełamać.

Do ćwierćfinału pewnie awansował także Danił Miedwiediew. Rozstawiony z "siódemką" Rosjanin miał dosyć łatwe zadanie, ponieważ na jego drodze stanął Mackenzie McDonald. Amerykanin nie jest wirtuozem gry na kortach ziemnych, ale pierwszego seta zaczął od przełamania. Z czasem jednak do głosu doszedł notowany na 14. miejscu w rankingu ATP przeciwnik, który w premierowej odsłonie był lepszy o breaka, a w drugiej partii o dwa. Miedwiediew zwyciężył ostatecznie 6:3, 6:2.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)