WTA Stuttgart: Kvitova pierwszą ćwierćfinalistką. Krecz Goerges w meczu z Pawluczenkową

Petra Kvitova pokonała Belgijkę Greet Minnen w II rundzie turnieju WTA Premier w Stuttgarcie. Czeszka jako pierwsza awansowała do ćwierćfinału.

Petra Kvitova Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W Stuttgarcie Petra Kvitova (WTA 3) miała wolny los i do rywalizacji przystąpiła od II rundy. Wygrała 6:1, 6:4 z Greet Minnen (WTA 192) i została pierwszą ćwierćfinalistką imprezy. W pierwszym secie Belgijka trzy razy oddała podanie. W drugiej partii z 2:3 wyszła na 4:3, ale trzy kolejne gemy padły łupem Czeszki.

W trwającym 73 minuty meczu Kvitova zaserwowała cztery asy. Zdobyła 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 16 z 23 przy drugim serwisie rywalki. Czeszka po raz pierwszy spotkała się z Minnen. Kolejną rywalką dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu będzie Anastasija Sevastova lub Laura Siegemund.

Kvitova powalczy o trzeci półfinał w Stuttgarcie (2012, 2016). Czeszka osiągnęła szósty ćwierćfinał w ósmym turnieju w 2019 roku. Zdobyła tytuł w Sydney oraz zaliczyła finały Australian Open i w Dubaju.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 34) prowadziła 4:6, 6:2, 4:0 z Julią Görges (WTA 17), gdy Niemka skreczowała z powodu kontuzji karku. W ciągu godziny i 46 minut Rosjanka obroniła sześć z siedmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu szans. Moskwianka poprawiła na 3-4 bilans meczów z Görges. W Stuttgarcie zmierzyły się po raz drugi. W 2012 roku zwyciężyła Niemka po trzysetowym boju.

Görges w Stuttgarcie zdobyła tytuł w 2011 roku. Najlepszy rezultat Rosjanki w imprezie to ćwierćfinał z ubiegłego sezonu. O wyrównanie tego wyniku moskwianka zagra z Anett Kontaveit.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 886,1 tys. dolarów
środa, 24 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Petra Kvitova (Czechy, 3) - Greet Minnen (Belgia, Q) 6:1, 6:4

I runda gry pojedynczej:

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Julia Görges (Niemcy) 4:6, 6:2, 4:0 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Petra Kvitova awansuje do półfinału turnieju WTA w Stuttgarcie?