WTA Stuttgart: Rosolska i Bencić odpadły po dreszczowcu. Miały dwie piłki meczowe

Alicja Rosolska i Belinda Bencić na ćwierćfinale zakończyły udział w grze podwójnej turnieju WTA Premier w Stuttgarcie. Polka i Szwajcarka zmarnowały dwie piłki meczowe w spotkaniu z Gabrielą Dabrowski i Jeleną Ostapenko.

Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W I rundzie Alicja Rosolska i Belinda Bencić łatwo pokonały Marię Jose Martinez Sanchez i Sarę Sorribes. W ćwierćfinale stoczyły dramatyczną batalię z Gabrielą Dabrowski i Jeleną Ostapenko. Polka i Szwajcarka miały dwie piłki meczowe, ale przegrały 6:2, 5:7, 9-11.

W pierwszym secie było sześć przełamań, z czego cztery dla Rosolskiej i Bencić. W drugiej partii Polka i Szwajcarka nie wykorzystały prowadzenia 5:3 oraz piłki meczowej w dziewiątym gemie. W super tie breaku z 0-5 wyszły na 9-8, ale trzy ostatnie punkty padły łupem Dabrowski i Ostapenko. Mecz trwał 85 minut.

Bencić była dla Rosolskiej piątą deblową partnerką w głównym cyklu w tym roku. W Brisbane (ćwierćfinał), Sydney (finał) i Australian Open (II runda) występowała razem z Eri Hozumi. W Dosze i Dubaju (łącznie jeden wygrany mecz) grała wspólnie z Mihaelą Buzarnescu. W Indian Wells i Miami (w obu II runda) rywalizowała w parze ze Zhaoxuan Yang. W Charlestonie Polka połączyła siły z Anną-Leną Grönefeld i zdobyła dziewiąty deblowy tytuł w WTA Tour. Po tym triumfie warszawianka znalazła się na najwyższym w karierze 24. miejscu w deblowym rankingu.

Bencić w Stuttgarcie rywalizowała też w singlu. W czwartek w II rundzie urwała seta Kiki Bertens. Szwajcarka zanotowała szósty deblowy start w tym roku. Najlepsze jej rezultaty to ćwierćfinał w Miami (z Darią Kasatkiną) i półfinał w Lugano (z Viktorią Kuzmovą).

Dabrowski i Ostapenko w I rundzie rozbiły 6:1, 6:2 rozstawione z numerem drugim Annę-Lenę Groenefeld i Demi Schuurs. W półfinale zmierzą się z Moną Barthel i Anną-Leną Friedsam lub z Mandy Minellą i Andreą Petković. Łotyszka w Stuttgarcie zdobyła tytuł w 2017 roku wspólnie z Raquel Atawo.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 886,1 tys. dolarów
czwartek, 25 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Gabriela Dabrowski (Kanada) / Jelena Ostapenko (Łotwa) - Belinda Bencić (Szwajcaria) / Alicja Rosolska (Polska) 2:6, 7:5, 11-9

Czy Alicja Rosolska awansuje do Top 20 rankingu deblowego?