WTA Stuttgart: Naomi Osaka lepsza od Su-Wei Hsieh. Kiki Bertens skruszyła opór Belindy Bencić

Naomi Osaka pokonała Su-Wei Hsieh i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier w Stuttgarcie. Kiki Bertens wyeliminowała Belindę Bencić po trzysetowej batalii.

Naomi Osaka Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Naomi Osaka
W czwartek w Stuttgarcie Naomi Osaka po raz trzeci w tym roku zmierzyła się z Su-Wei Hsieh (WTA 24). W styczniu w Australian Open zwyciężyła Japonka, a w marcu w Miami lepsza okazała się Tajwanka. Oba spotkania były trzysetowymi bojami. Tym razem liderka rankingu wygrała 6:4, 6:3. W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Osaka uzyskała na 3:2. W drugiej partii Japonka odebrała rywalce podanie w pierwszym i dziewiątym gemie.

W ciągu 84 minut Osaka zaserwowała siedem asów i zdobyła 32 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Japonka obroniła dwa break pointy, a sama zamieniła na przełamanie trzy z sześciu szans. To dla niej drugi występ w turnieju głównym w Stuttgarcie. W 2017 roku przeszła kwalifikacje i urwała seta Johannie Koncie, ówczesnej siódmej rakiecie globu. Osaka była wtedy notowana na 46. miejscu.

Kolejną rywalką Japonki będzie Donna Vekić (WTA 22), która pokonała 6:1, 7:5 Darię Kasatkinę (WTA 25). W ciągu 79 minut Chorwatka zniwelowała pięć z siedmiu break pointów i uzyskała sześć przełamań. Anastasija Sevastova (WTA 13) wygrała 6:4, 6:3 z Laurą Siegemund (WTA 99). W trwającym godzinę i 55 minut meczu reprezentantka gospodarzy popełniła osiem podwójnych błędów. Niemka w Stuttgarcie zdobyła tytuł w 2017 roku. W ćwierćfinale Łotyszka zmierzy się z Petrą Kvitovą.

Kiki Bertens (WTA 7) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Belindę Bencić (WTA 20). Szwajcarka prowadziła 6:4, 1:0 z przełamaniem, ale przegrała sześć z ośmiu kolejnych gemów. W trzeciej partii Holenderka wykorzystała break pointa na 3:2 i utrzymała przewagę. W trwającym godzinę i 59 minut meczu zaserwowała 20 asów i zdobyła 38 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Następną przeciwniczką Bertens będzie Andżelika Kerber lub Andrea Petković.

Anett Kontaveit (WTA 15) pokonała 6:3, 6:2 Anastazję Pawluczenkową (WTA 34). W ciągu 58 minut Estonka posłała siedem asów i zgarnęła 26 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła sześć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała cztery z pięciu okazji na przełamanie. Tenisistki te po raz drugi spotkały się w Stuttgarcie. W ubiegłym sezonie Kontaveit zwyciężyła w trzech setach. W ćwierćfinale Estonka zagra z Karoliną Pliskovą lub Wiktorią Azarenką.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)