WTA Stuttgart: Wiktoria Azarenka wygrała bitwę z Karoliną Pliskovą. Awans Andżeliki Kerber

Wiktoria Azarenka wyeliminowała Karolinę Pliskovą w II rundzie turnieju WTA Premier w Stuttgarcie. Do ćwierćfinału awansowała Andżelika Kerber.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W II rundzie imprezy w Stuttgarcie doszło do starcia byłych liderek rankingu. Wiktoria Azarenka (WTA 61) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Karolinę Pliskova (WTA 4). W trwającym dwie godziny i dziewięć minut spotkaniu Białorusinka zaserwowała osiem asów, a Czeszka miała ich dziewięć. Dwukrotna mistrzyni Australian Open obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie.

Azarenka wyrównała na 4-4 bilans meczów z Pliskovą. Białorusinka awansowała do trzeciego ćwierćfinału w tym roku, po Acapulco i Monterrey. To dla niej pierwszy występ w Stuttgarcie od 2012 roku, gdy doszła do finału. Pliskova to mistrzyni tej imprezy z ubiegłego sezonu. Kolejną rywalką Azarenki będzie Anett Kontaveit, której oddała pięć gemów w dwóch wcześniejszych spotkaniach.

Andżelika Kerber (WTA 5) wygrała 6:2, 6:4 z Andreą Petković (WTA 71). W ciągu 74 minut była liderka rankingu wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Zdobyła o 13 punktów więcej (61-48) i podwyższyła na 9-3 bilans meczów z rodaczką.

Kerber w Stuttgarcie triumfowała w 2015 i 2016 roku. Niemka awansowała do piątego ćwierćfinału w ósmym starcie w imprezie. O półfinał zagra z Kiki Bertens, z którą ma bilans meczów 2-2.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)