Urszula Radwańska zwycięska po obronie piłek meczowych. Trwa ćwierćfinałowa seria w Obidos

Urszula Radwańska po ponad trzygodzinnym pojedynku i obronie dwóch piłek meczowych pokonała zdolną Kanadyjkę Carson Branstine. Polska tenisistka zameldowała się w kolejnym ćwierćfinale zawodów ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w portugalskim Obidos.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Notowana obecnie na 639. miejscu w rankingu WTA Carson Branstine jest przedstawicielką młodego i zdolnego kanadyjskiego pokolenia. Jeszcze parę lat temu była czwarta juniorką świata. Teraz próbuje swych sił w zawodowym tenisie i stara się poprawić miejsce w światowej klasyfikacji.

Urszula Radwańska (WTA 300) bardzo dobrze zaczęła pojedynek z Branstine. W pierwszym secie postarała się o dwa przełamania i wygrała pewnie 6:2. Krakowianka uzyskała także przewagę breaka w drugiej odsłonie, lecz tenisistka z Kraju Klonowego Liścia wyrównała na po 3. Teraz Kanadyjka poszła za ciosem i dzięki przełamaniu w 10. gemie zwyciężyła w secie.

Kwestia awansu do ćwierćfinału zawodów Obidos Ladies Open rozstrzygnęła się w trzeciej partii. Branstine dwukrotnie prowadziła z przewagą przełamania: najpierw 3:0, potem 4:2. Jednak za każdym razem Ula Radwańska wracała do gry. W 10. gemie Polka obroniła przy własnym podaniu dwie piłki meczowe i był to kolejny punkt zwrotny. Nasza tenisistka wygrała serwis i natychmiast zdobyła kluczowe przełamanie. Po trzech godzinach i 11 minutach zwyciężyła ostatecznie 6:2, 4:6, 7:5.

Ula Radwańska gra w Obidos po raz szósty i jak na razie nie odpadła jeszcze przed fazą ćwierćfinałową. W piątkowym pojedynku o półfinał jej przeciwniczką będzie Czeszka Anastazja Zarycka (WTA 230), która na portugalskich dywanach została oznaczona "jedynką". Przypomnijmy, że Polka aż do pierwszych dni września broni zaledwie kilkunastu punktów, zatem ma szansę poprawić swoją pozycję w rankingu WTA.