Roland Garros: Łukasz Kubot pomścił Huberta Hurkacza. Razem z Marcelo Melo powalczy o ćwierćfinał

Łukasz Kubot i Marcelo Melo po trzysetowym meczu awansowali do III rundy debla Rolanda Garrosa 2019. Polsko-brazylijska para wygrała z Marcusem Daniellem i Wesleyem Koolhofem, którzy na inaugurację wyeliminowali Huberta Hurkacza i Aljaza Bedene.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Po dwusetowej wygranej w I rundzie Łukasz Kubot i Marcelo Melo musieli trochę się namęczyć w czwartek. Wesley Koolhof i Marcus Daniell to doświadczeni debliści. Ten pierwszy notował już w tym sezonie godne uwagi rezultaty w parze ze Stefanosem Tsitsipasem, z którym umówił się na wspólne występy w imprezach rangi ATP Masters 1000.

Kubot i Melo zaczęli dobrze, bo już w trzecim gemie przełamali serwis Daniella. Jednak już po zmianie stron podania nie utrzymał lubinianin i gra się wyrównała. Niespodziewanie Holender i Nowozelandczyk wypracowali piłkę setową w 10. gemie. Znakomity return pod nogi zaskoczył Melo i zmusił go do błędu.

Porażka w partii otwarcia nie zraziła faworytów. W drugiej odsłonie szybko uzyskali oni przewagę na korcie i w trzecim gemie odebrali podanie Daniellowi. Nowozelandczyk nie miał łatwego dnia, bowiem w siódmym gemie ponownie dał się przełamać. Teraz Melo nie zadrżała ręka i wspólnie z Kubotem zwieńczył seta wynikiem 6:2.

W decydującej odsłonie polsko-brazylijski debel nie dał przeciwnikom żadnych szans. Kluczowy okazał się piąty gem, w którym wspaniały return Kubota dał cenne przełamanie przy serwisie Koolhofa. Teraz nasz reprezentant i jego partner kontrolowali wydarzenia na korcie. Po 110 minutach zwyciężyli ostatecznie 4:6, 6:2, 6:4.

Najwyżej rozstawieni w turnieju Kubot i Melo obronili 180 punktów za zeszłoroczny występ w Paryżu i teraz będą czekać na kolejnych rywali. Wyłoni ich piątkowe starcie holendersko-niemieckiego duetu Matwe Middelkoop i Tim Puetz z Francuzami Jeremym Chardym i Fabrice'em Martinem.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
czwartek, 30 maja

II runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Wesley Koolhof (Holandia) 4:6, 6:2, 6:4