Roland Garros: Blinkowa odwróciła losy meczu z Garcią. Petković wygrała bitwę z Hsieh

Caroline Garcia nie wykorzystała prowadzenia 3:0 w trzecim secie i przegrała z Anną Blinkową w II rundzie Rolanda Garrosa. Andrea Petković wyeliminowała Su-Wei Hsieh po zażartym boju.

Anna Blinkowa Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Anna Blinkowa
W grze pojedynczej kobiet nie ma już przedstawicielki gospodarzy. W czwartek szansę na awans do III rundy zmarnowała Caroline Garcia (WTA 22), ćwierćfinalistka imprezy z 2017 roku. Francuzka prowadziła 3:0 w trzecim secie, z podwójnym przełamaniem, ale przegrała 6:1, 4:6, 4:6 z Anną Blinkową (WTA 117). Łupem Rosjanki padły cztery ostatnie gemy od 2:4.

W trwającym godzinę i 53 minuty meczu obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań i popełniły po 28 niewymuszonych błędów. Garcia miała o 19 kończących uderzeń więcej (32-13). Dzięki gładko wygranej pierwszej partii zdobyła o 11 punktów więcej, ale pożegnała się z turniejem. Było to drugie spotkanie tych zawodniczek. W ubiegłym sezonie w Dosze lepsza była Francuzka. Blinkowa po raz pierwszy doszła do III rundy wielkoszlemowej imprezy.

Zażartą batalię stoczyły Andrea Petković (WTA 69) i Su-Wei Hsieh (WTA 25). Niemka wróciła z 1:3 w trzecim secie i wygrała 4:6, 6:3, 8:6 po dwóch godzinach i 24 minutach. Naliczono jej 36 kończących uderzeń i 40 niewymuszonych błędów. Tajwance zanotowano 34 piłki wygrane bezpośrednio i 24 pomyłki. Petković odparła dziewięć z 14 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans.

W 2014 roku Niemka zanotowała w Paryżu najlepszy wielkoszlemowy występ. Była dziewiąta rakieta globu doszła wtedy do półfinału. Hsieh w singlu w imprezach tej rangi najdalej doszła do 1/8 finału. W Rolandzie Garrosie jej życiowy rezultat to III runda z 2017 roku. Kolejną rywalką Petković będzie Ashleigh Barty.

Dwa niezwykle zacięte mecze zostały przerwane z powodu ciemności. Aleksandra Krunić (WTA 76) wyszła z 1:4 na 6:5 w trzecim secie meczu z Łesią Curenko (WTA 27) i miała piłkę meczową. Przy 6:6 (w Paryżu taki wynik w decydującej partii to konieczność gry do dwóch gemów przewagi) tenisistki zeszły z kortu. Zwyciężczyni w III rundzie zmierzy się z Simoną Halep. Mecz Madison Keys (WTA 14), ubiegłorocznej półfinalistki, z Priscillą Hon (WTA 132) został przerwany przy 1-1 w setach. Lepsza z tej pary w sobotę spotka się z Blinkową.

Priscilla Hon (Australia, WC) - Madison Keys (USA, 14) 5:7, 7:5 *do dokończenia
Aleksandra Krunić (Serbia) - Łesia Curenko (Ukraina, 27) 7:5, 5:7, 6:6 *do dokończenia