ATP Eastbourne: Historyczny triumf Fyrstenberga i Matkowskiego!

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali deblowy turniej AEGON International w angielskim Eastbourne na kortach trawiastych (z pulą nagród 450 tys. euro). Polacy w finale pokonali Travisa Parrotta i Filipa Polaska.

Jako pierwsi okazję na przełamanie stworzyli sobie Polacy, ale nie wykorzystali jej w trzecim gemie. Po serii gemów rozstrzyganych zgodnie z regułą własnego podania Fyrstenberg i Matkowski zaliczyli breaka w dziewiątym gemie, a następnie utrzymali serwis i po 30 minutach zapisali na swoje konto pierwszego seta.

Na początek drugiego seta Polacy przełamali rywali bez straty punktu, po tym jak Parrott popełnił podwójny błąd serwisowy. W trzecim gemie mieli szansę na podwójne przełamanie, ale jej nie wykorzystali. Czwartego gema Fyrstenberg zakończył asem (Polacy przegrywali 15-30) i zapewnił naszym deblistom prowadzenie 3:1. W 10. gemie Polacy jeszcze raz wyszli obronną ręką ze stanu 15-30. W ten sposób utrzymując do końca swój serwis zapewnili sobie pierwszy w karierze tytuł na kortach trawiastych. Mecz trwał 64 minuty.

Polacy w drodze do finału wyeliminowali Lukasa Dlouhy'ego i Leandera Paesa (nr 1) oraz Bruno Soaresa i Kevina Ullyetta (nr 3).

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 450 tys. euro
piątek, 19 czerwca 2009
wynik

finał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (Polska) - Travis Parrott/Filip Polasek (USA/Słowacja) 6:4, 6:4