ATP Stuttgart: Milos Raonić pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę. Danił Miedwiediew znów przegrał z Lucasem Pouille'em

Milos Raonić po tie-breaku trzeciego seta pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. Lucas Pouille po raz czwarty w czwartym pojedynku wygrał z Daniłem Miedwiediewem.

Marcin Motyka
Milos Raonić Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Milos Raonić
Hitem trzeciego dnia turnieju ATP w Stuttgarcie był pojedynek Milosa Raonicia z Jo-Wilfriedem Tsongą. Obaj próbują obudować swoją dawną wysoką dyspozycję po problemach z kolanami. W środę łatwo można było zauważyć, że i jednemu, i drugiemu ciągle wiele brakuje do optymalnej formy, ale i tak stworzyli ciekawe oraz emocjonujące widowisko. Ostatecznie lepszy okazał się Kanadyjczyk, który zwyciężył 6:4, 6:7(5), 7:6(1).

Mecz trwał dwie godziny i 27 minut. W tym czasie Raonić zaserwował 24 asy, przy własnym podaniu wygrał 72 proc. rozegranych akcji, ani razu nie został przełamany, wykorzystał jednego z czterech break pointów i łącznie zdobył 106 punktów, o dwa mniej od rywala. Tsondze natomiast zapisano 15 asów i 75 proc. wygranych wymian przy swoim podaniu.

- Spodziewałem się, że będzie trudno, więc jestem zadowolony, że wygrałem i otrzymam szansę rozegrania kolejnego meczu, co jest moim celem. Bardzo pomógł mi serwis - powiedział, cytowany przez portal atptour.com, rozstawiony z numerem szóstym Raonić, który w ćwierćfinale zmierzy się z Martonem Fucsovicsem. Węgier pokonał 6:7(4), 6:2, 7:5 oznaczonego "czwórką" Nikołoza Basilaszwilego, w dziesiątym gemie ostatniej partii broniąc dwóch meczboli.

Lucas Pouille podwyższył na 4-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Daniłem Miedwiediewem, w tym ograł Rosjanina drugi raz w trzech dwóch tygodni. Po tym, jak Francuz wygrał z Miedwiediewem 6:2, 6:3, 6:4 w I rundzie Rolanda Garrosa, w środę, w 1/8 finału Mercedes Cup, okazał się lepszy po trzysetowej potyczce [7:6(6), 4:6, 6:2].

W ćwierćfinale Pouille, mistrz imprezy w Stuttgarcie sprzed dwóch lat, stanie naprzeciw Jana-Lennarda Struffa. Niemiec w II rundzie wygrał 6:2, 6:2 w 58 minut z Miomirem Kecmanoviciem, serwując 15 asów i wykorzystując cztery z ośmiu piłek na przełamanie.