ATP Eastbourne: Gilles Simon i Fernando Verdasco w ćwierćfinale. W czwartek Hubert Hurkacz zagra o półfinał

Gilles Simon w dwóch setach pokonał Nicolasa Jarry'ego w II rundzie rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 w Eastbourne. Do ćwierćfinału awansowali też m.in. Fernando Verdasco i Sam Querrey. W czwartek o półfinał powalczy Hubert Hurkacz.

Marcin Motyka
Gilles Simon Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Gilles Simon
Gilles Simon kontynuuje udane występy na angielskiej trawie. Po zeszłotygodniowym finale imprezy w Londynie w tym awansował już do ćwierćfinału turnieju ATP w Eastbourne. W środę, w przerywanym przez deszcz meczu II rundy, rozstawiony z numerem szóstym Francuz wygrał 6:2, 6:4 z Nicolasem Jarrym, pokonując Chilijczyka drugi raz w ich drugiej konfrontacji i - co ciekawe - po raz drugi na zielonej nawierzchni (poprzednio w Wimbledonie 2017).

Simon, który w ciągu 75 minut gry zaserwował dwa asy, przy własnym podaniu zdobył 82 proc. rozegranych punktów i uzyskał trzy przełamania, w ćwierćfinale zmierzy się z Thomasem Fabbiano. Włoski kwalifikant po dwóch tie breakach okazał się lepszy od Laslo Djere, turniejowej "dwójki".

Z Nature Valley International 2019 po swoim inauguracyjnym spotkaniu pożegnał się również oznaczony numerem czwartym Dusan Lajović. Serb uległ 2:6, 3:6 Samowi Querreyowi. Amerykanin zawdzięcza zwycięstwo imponujący dyspozycji serwisowej. W trakcie 50 minut rywalizacji posłał siedem i przy własnym podaniu wygrał 37 z 45 rozegranych wymian.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Querreya będzie Fernando Verdasco, z którym ma bilans 4-1, ale nigdy nie rywalizował z Hiszpanem na korcie trawiastym. Rozstawiony z numerem piątym Verdasco we wtorek potrzebował tie breaka decydującego seta, by uporać się z Juanem Ignacio Londero, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji.

Kyle Edmund w brytyjskim starciu ograł 6:2, 6:2 Camerona Norrie'ego, wykorzystując cztery z pięciu piłek na przełamanie. O 1/2 finału oznaczony "trójką" reprezentant gospodarzy zagra z kolejnym rodakiem, Danielem Evansem. 29-latek z Birmingham wygrał 6:3, 7:5 z Pierre'em-Huguesem Herbertem.

W czwartek o półfinał Nature Valley International 2019 powalczy Hubert Hurkacz, ale tym razem - w przeciwieństwie do poprzednich rund - nie pojawi się na placu gry w południe. Mecz wrocławianina z Taylorem Fritzem został zaplanowany na korcie numer 1 jako trzeci mecz dnia od godz. 12:00 czasu polskiego.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 684 tys. euro
środa, 26 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Kyle Edmund (Wielka Brytania, 3/WC) - Cameron Norrie (Wielka Brytania) 6:2, 6:2
Fernando Verdasco (Hiszpania, 5) - Juan Ignacio Londero (Argentyna, LL) 6:7(4), 6:3, 7:6(2)
Gilles Simon (Francja, 6) - Nicolas Jarry (Chile) 6:2, 6:4
Thomas Fabbiano (Włochy, Q) - Laslo Djere (Serbia, 2) 7:6(5), 7:6(6)
Sam Querrey (USA) - Dusan Lajović (Serbia, 4) 6:2, 6:3
Daniel Evans (Wielka Brytania, WC) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:3, 7:5

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Eastbourne?