Druga porażka Rafaela Nadala w Hurlingham. Hiszpan przegrał z Lucasem Pouille'em

Rafael Nadal przegrał drugi mecz w rozgrywanym na kortach trawiastych pokazowym turnieju w Hurlingham. W piątek Hiszpan w trzech setach uległ Lucasowi Pouille'owi.

Marcin Motyka
Rafael Nadal Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Rafael Nadal
W okresie przygotowawczym do Wimbledonu Rafael Nadal zrezygnował z występów w oficjalnych turniejach. Zamiast tego wybrał spokojne treningi na Majorce, a w tym tygodniu pojawił się na starcie pokazówki w Hurlingham. W imprezie Aspall Tennis Classic Hiszpan miał zaplanowane dwa mecze. Pierwszy rozegrał w środę, kiedy to przegrał z Marinem Ciliciem. Drugi odbył w piątek, a jego rywalem był Lucas Pouille.

Wprawdzie w pojedynku z Pouille'em Nadal zaprezentował się lepiej niż w starciu z Ciliciem, ale i tak poniósł porażkę. Pierwszego seta Hiszpan przegrał 3:6, dwukrotnie tracąc podanie. W drugim wyszedł na prowadzenie 2:0, by zwyciężyć 6:4. W decydującej odsłonie, rozgrywanej w formule super tie breaka, wyrównana walka trwała do stanu 6:5 dla Francuza. Wówczas reprezentant Trójkolorowych zdobył cztery punkty z rzędu i wygrał 10-5.

W drugim piątkowym meczu grający w zastępstwie Nicka Kyrgiosa Nicolas Jarry pokonał 7:6(2), 3:6, 10-7 Dominika Thiema.

Nadal w rozpoczynającym się w poniedziałek Wimbledonie został rozstawiony z numerem trzecim. W I rundzie trafił na japońskiego kwalifikanta Yuichiego Sugitę.