ATP Bastad: Mikael Ymer wygrał mecz 20-latków z Alejandro Davidovichem. Roberto Carballes górą w hiszpańskim starciu

W meczu dwóch 20-latków o II rundę rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Bastad Mikael Ymer w trzech setach pokonał Alejandro Davidovicha. Z kolei w hiszpańskim pojedynku Roberto Carballes ograł Jaume Munara.

Marcin Motyka
Mikael Ymer Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Mikael Ymer
Tenisowa karuzela kręci się w zawrotnym tempie. Jeszcze na dobre nie opadły emocje po finale wielkoszlemowego Wimbledonu, a już ruszają kolejne turnieje. Jedną z trzech imprez rozgrywanych w obecnym tygodniu są zawody rangi ATP Tour 250 w szwedzkim Bastad.

W pierwszym dniu imprezy główny kort został opanowany przez tenisistów z Hiszpanii. Mecz otwarcia Swedish Open 2019 był bowiem pojedynkiem pomiędzy dwoma reprezentantami tego kraju. Po dwóch godzinach i 20 minutach rywalizacji Roberto Carballes pokonał 6:4, 3:6, 6:3 Jaume Munara. 26-latek z Teneryfy w II rundzie zmierzy się z lepszym z pary Casper Ruud - Damir Dzumhur.

Drugi poniedziałkowy mecz także początkowo układał się po myśli gracza z Hiszpanii. W starciu dwóch 20-letnich posiadaczy dzikich kart Alejandro Davidovich prowadził z Mikaelem Ymerem 6:0, 5:4 i serwował, by wygrać, lecz od tego momentu nie zdobył już ani jednego gema i ostatecznie przegrał ze Szwedem 6:4, 5:7, 0:6.

Ymer, który w ciągu 128 minut rywalizacji zaserwował trzy asy, wykorzystał siedem z 13 break pointów i łącznie zdobył 96 punktów, o 16 więcej od rywala, w 1/8 finału zagra z Henrim Laaksonenem bądź z Nicolasem Jarrym.

W poniedziałek rozegrano także decydujące mecze kwalifikacji. Awanse do głównej drabinki wywalczyli Pablo Carreno, Constant Lestienne, Facundo Arguello i Bernabe Zapata.