WTA Bukareszt: Laura Siegemund broni honoru rozstawionych. Porażka Viktorii Kuzmovej

Laura Siegemund jako jedyna rozstawiona tenisistka awansowała do półfinału turnieju WTA International w Bukareszcie. W ćwierćfinale odpadły Viktoria Kuzmova i Kristyna Pliskova.

Laura Siegemund Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Laura Siegemund
Rozstawiona z numerem szóstym Laura Siegemund (WTA 77) pokonała 7:5, 6:2 Irinę-Camelię Begu (WTA 112) w ćwierćfinale imprezy w Bukareszcie. W pierwszym secie Niemka wróciła z 2:5 po obronie trzech piłek setowych. W drugiej partii od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W trwającym godzinę i 56 minut meczu Siegemund wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Begu w Bukareszcie zdobyła tytuł w 2017 roku.

Kolejną rywalką Siegemund będzie Patricia Maria Tig, która zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:3 Kristynę Pliskovą (WTA 92). W ciągu godziny i 49 minut Czeszka zaserwowała osiem asów, ale wykorzystała tylko dwie z 10 szans na przełamanie. Rumunka zdobyła o cztery punkty więcej (88-84).

Dla Tig to pierwszy start w głównym cyklu od blisko dwóch lat (Kanton, wrzesień 2017). Rumunka zawiesiła karierę z powodu kontuzji pleców. W ubiegłym roku urodziła córkę i przygotowywała się do powrotu na korty. W ostatnich miesiącach świetnie spisała się w turniejach ITF w Meksyku (dwa tytuły i dwa finały).

Viktoria Kuzmova (WTA 54) przegrała 6:7(4), 3:6 z Jeleną Rybakiną (WTA 106). W pierwszym secie Słowaczka nie wykorzystała prowadzenia 5:3 i dwóch piłek setowych w 10. gemie. W trwającym 88 minut spotkaniu Kazaszka obroniła osiem z dziewięciu break pointów i zdobyła 33 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W półfinale Rybakina zmierzy się z Martiną di Giuseppe (WTA 211), która pokonała 6:4, 6:4 Barborę Krejcikovą (WTA 132). W ciągu 82 minut Włoszka zaserwowała sześć asów. Trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 10 break pointów.