WTA Lozanna: Alize Cornet w półfinale. Fiona Ferro pożegnała Samanthę Stosur

Alize Cornet pokonała w trzech setach Natalię Wichliancewą w ćwierćfinale turnieju WTA International w Lozannie. Do półfinału awansowała Fiona Ferro, która wyeliminowała Samanthę Stosur.

Alize Cornet Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
Alize Cornet (WTA 48) to jedyna rozstawiona tenisistka, która dotarła do ćwierćfinału imprezy w Lozannie. W piątek zrobiła kolejny krok w stronę tytułu i pokonała 4:6, 6:1, 6:3 Natalię Wichliancewą (WTA 100). W trwającym godzinę i 52 minuty spotkaniu Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów. Francuzka wykorzystała osiem z 12 break pointów i awansowała do drugiego półfinału w sezonie (Hobart).

Kolejną rywalką Cornet będzie Tamara Korpatsch (WTA 142), która zwyciężyła 3:6, 6:0, 6:1 Jil Teichmann (WTA 90). W ciągu dwóch godzin i czterech minut Niemka zamieniła na przełamanie sześć z 17 okazji. Tenisistka z Hamburga podwyższyła na 3-1 bilans meczów ze Szwajcarką i osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu.

Fiona Ferro (WTA 98) w 80 minut wygrała 6:4, 6:2 z Samanthą Stosur (WTA 134). Francuzka zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Ferro osiągnęła drugi półfinał w głównym cyklu w tym roku i zarazem w karierze (Lugano).

O finał Francuzka zmierzy się z Bernardą Perą (WTA 85), która pokonała 6:0, 5:7, 6:3 Xinyun Han (WTA 182). W ciągu dwóch godzin i 14 minut obie tenisistki miały po 10 break pointów. Amerykanka trzy razy oddała podanie, a sama zaliczyła sześć przełamań i awansowała do drugiego półfinału w sezonie (Praga).

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)