WTA Jurmała: Katarzyna Kawa w eliminacjach. Dwa zwycięstwa od głównej drabinki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
zdjęcie autora artykułu

Katarzyna Kawa powalczy w eliminacjach do turnieju WTA International na kortach ziemnych w łotewskim kurorcie Jurmała. Aby znaleźć się w głównej drabince, polska tenisistka musi wygrać dwa pojedynki.

Jurmała została gospodarzem zawodów głównego cyklu w dosyć szczęśliwych okolicznościach. Prowadzący agencję menedżerską Aleksander Ostrowski zdecydował się przenieść tutaj turniej rozgrywany w zeszłym sezonie na mączce w Moskwie, którego jest także dyrektorem. Dzięki temu na Łotwie odbędzie się impreza WTA, co jest wielką szansą na promocję tenisa w tym kraju.

W rozpoczynających się w niedzielę eliminacjach do Baltic Open 2019 weźmie udział Katarzyna Kawa (WTA 196). Urodzona w Krynicy tenisistka została rozstawiona z trzecim numerem. W pierwszej rundzie jej rywalką będzie Anna Danilina (WTA 359). Będzie to premierowe spotkanie Polki i Kazaszki na zawodowych kortach.

Jeśli Kawa zwycięży, to zmierzy się z Wenezuelką Andreą Gamiz (WTA 347) lub Brytyjką Naikthą Bains (WTA 231). Druga z pań jeszcze niedawno reprezentowała Australię, ale zdecydowała się na zmianę. Decydujące pojedynki kwalifikacji odbędą się w poniedziałek, a do turnieju głównego wejdzie w sumie sześć tenisistek.

Zobacz także: Umag: udany dzień Serbów. Laslo Djere i Dusan Lajović w półfinałach Bastad: Latynosi rządzą w Szwecji. Ramos jedynym Europejczykiem w półfinale

ZOBACZ WIDEO Wojowniczka z Polski. Dorota Banaszczyk spłaciła długi i walczy o igrzyska [cała rozmowa]

Źródło artykułu: