Tenis. WTA Jurmała: Bernarda Pera rywalką Katarzyny Kawy. Anastasija Sevastova w półfinale

Anastasija Sevastova pokonała Rumunkę Irinę Barę w ćwierćfinale turnieju WTA International w Jurmale. Bernarda Pera będzie rywalką Katarzyny Kawy w półfinale.

Bernarda Pera Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Bernarda Pera
Anastasija Sevastova (WTA 11) nie zawodzi oczekiwań swoich rodaków. W Jurmale odprawiła trzy rywalki, a jedynego seta straciła w II rundzie z Dalilą Jakupović. W ćwierćfinale Łotyszka pokonała 7:6(3), 6:2 Irinę Barę (WTA 213). Tenisistki te spotkały się po raz drugi. W ubiegłym sezonie w Moskwie (International) w trzech setach lepsza była Sevastova.

W trwającym godzinę i 44 minuty meczu Sevastova obroniła 12 z 16 break pointów, a sama wykorzystała sześć z ośmiu szans na przełamanie. Łotyszka zdobyła o 15 punktów więcej od Bary (85-70). Tenisistka z Lipawy osiągnęła drugi półfinał w 2019 roku, po Majorce.

Kolejną rywalką Sevastovej będzie Anastazja Potapowa (WTA 64), która zwyciężyła 6:4, 0:6, 6:4 Patricię Marię Tig (WTA 264). W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu Rosjanka popełniła 13 podwójnych błędów i zdobyła o sześć punktów mniej (91-97). Rumunka zdobyła o jedno przełamanie więcej (9-8), ale w pierwszym i trzecim secie oddała podanie po cztery razy. Tig w ubiegłym tygodniu doszła do finału w Bukareszcie.

W ostatnim ćwierćfinale Bernarda Pera (WTA 74) pokonała 4:6, 6:4, 6:3 Ninę Stojanović (WTA 209). W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu Amerykanka wykorzystała pięć z 10 break pointów. Zdobyła o jeden punkt więcej od Serbki (98-97). W sobotę w półfinale Pera będzie rywalką Katarzyny Kawy. Mecz zaplanowano na godz. 16:00 czasu polskiego.