WTA San Jose: Sakkari obroniła piłki meczowe i wyeliminowała Switolinę. Odpadła Anisimova

Maria Sakkari wyeliminowała Elinę Switolinę w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w San Jose. Greczynka odrodziła się ze stanu 1:6, 2:5 i obroniła cztery piłki meczowe. Saisai Zheng pokonała Amandę Anisimovą.

Maria Sakkari Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: Maria Sakkari
Elina Switolina (WTA 7) w niezwykłych okolicznościach pożegnała się z turniejem w San Jose. Ukrainka prowadziła 6:1, 5:2 z Marią Sakkari (WTA 30) i miała cztery piłki meczowe w drugim secie, trzy w dziewiątym i jedną w 10. gemie. Do półfinału awansowała Greczynka, która zwyciężyła 1:6, 7:6(3), 6:2. W trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu Sakkari uzyskała o dwa przełamania mniej (5-7) i zdobyła o cztery punkty więcej (112-108). Odniosła piąte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, trzecie w tym roku.

Amanda Anisimova (WTA 23) przegrała 7:5, 5:7, 4:6 z Saisai Zheng (WTA 55). W trwającym dwie godziny i 52 minuty meczu Chinka osiem razy oddała podanie, a sama wykorzystała dziewięć z 11 break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w Hiroszimie zdecydowane zwycięstwo odniosła Amerykanka (6:1, 6:1).

Aryna Sabalenka (WTA 10) zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:4 Carlę Suarez (WTA 29). W ciągu godziny i 53 minut Białorusinka popełniła dziewięć podwójnych błędów, z czego pięć w pierwszym secie. Zamieniła na przełamanie sześć z 14 okazji i podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Hiszpanką.

Donna Vekić (WTA 25) pokonała 7:5, 6:0 Kristie Ahn (WTA 178). Chorwatka od stanu 3:5 zdobyła 10 gemów z rzędu. Przy 4:5 obroniła piłkę setową. W ciągu 85 minut zaserwowała sześć asów i zdobyła 22 z 25 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 15 break pointów.

W półfinale Sakkari zagra z Zheng, z którą ma bilans meczów 1-1. Dwa razy spotkały się w 2016 roku. W Wimbledonie lepsza była Greczynka, a w Cincinnati ze zwycięstwa cieszyła się Chinka. Vekić zmierzy się z Sabalenką, z którą wygrała wszystkie trzy dotychczasowe spotkania.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)