ATP Cincinnati: Hubert Hurkacz odpadł w I rundzie debla. Rywalizację w singlu rozpocznie we wtorek

Hubert Hurkacz i partnerujący mu David Goffin odpadli w I rundzie debla w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. W niedzielę Polak i Belg w dwóch setach przegrali z Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Podobnie jak w minionym tygodniu w Montrealu, gdzie stworzył duet z Johnem Isnerem, tak i w Cincinnati Hubert Hurkacz rozpoczął turniejową rywalizację od porażki w deblu. W meczu I rundy imprezy Western & Southern Open 2019 Polak i Belg David Goffin przegrali 1:6, 3:6 z chorwacko-słowacką parą Ivan Dodig / Filip Polasek, półfinalistami tegorocznego Wimbledonu.

Hurkacz i Goffin fatalnie rozpoczęli niedzielne spotkanie i już po kilkunastu minutach przegrywali 0:4, a w inauguracyjnej odsłonie zdobyli ledwie jednego gema. Drugi set był o wiele bardziej wyrównany, lecz Polaka i Belga pogrążyły własne pomyłki. Zarówno wrocławianin, jak i tenisista z Liege przy piłkach na przełamanie popełnili podwójne błędy serwisowe, co kosztowało ich porażkę w tej partii oraz w całym starciu.

Mecz trwał 56 minut. W tym czasie Hurkacz i Goffin zaserwowali trzy asy, łącznie popełnili aż sześć podwójnych błędów, czterokrotnie zostali przełamani, sami nie mieli żadnego break pointa i łącznie zdobyli 35 punktów, o 19 mniej od rywali.

Polak i Belg za występ w deblu nie otrzymają punktów do rankingu, zainkasują natomiast 11,6 tys. dolarów premii finansowej do podziału.

Start w grze podwójnej był jednak dla Hurkacza jedynie przetarciem przed singlem. W tej konkurencji zmagania rozpocznie we wtorek. W I rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 11. Roberto Bautistą, półfinalistą Wimbledonu 2019 i zeszłotygodniowym ćwierćfinalistą zawodów w Montrealu.

Z kolei Dodig i Polasek w II rundzie debla zmierzą z oznaczonymi numerem ósmym amerykańskimi braćmi Bobem i Mikiem Bryanami bądź z Francuzami Jeremym Chardym i Fabrice'em Martinem.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,056 mln dolarów
niedziela, 11 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Ivan Dodig (Chorwacja) / Filip Polasek (Słowacja) - Hubert Hurkacz (Polska) / David Goffin (Belgia) 6:1, 6:3

Czy Hubert Hurkacz pokona Roberto Bautistę?