WTA Nowy Jork: Alaksandra Sasnowicz rywalką Magdy Linette. Andrea Petković lepsza od Shuai Zhang

Alaksandra Sasnowicz pokonała Polonę Hercog i będzie przeciwniczką Magdy Linette w II rundzie turnieju WTA International w Nowym Jorku. Andrea Petković wyeliminowała Shuai Zhang.

Alaksandra Sasnowicz Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Alaksandra Sasnowicz
W dzielnicy Bronx w Nowym Jorku odbywa się pierwsza edycja turnieju WTA International. Na początku deszcz nie oszczędza tenisistek. W niedzielę dwa mecze zostały odwołane, a w poniedziałek gry również były przerywane. Do II rundy awansowała Alaksandra Sasnowicz (WTA 45), która oddała pięć gemów Polonie Hercog (WTA 56). Białorusinka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się w środę z Magdą Linette (WTA 80), z którą ma bilans spotkań 5-0.

Katerina Siniakova (WTA 38) pokonała 6:3, 6:2 Yafan Wang (WTA 50). W ciągu 78 minut Chinka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Czeszka obroniła sześć, a sama uzyskała pięć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Anastazja Potapowa (WTA 76), która zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:2 Alison van Uytvanck (WTA 66) po godzinie i 58 minutach. Rosjanka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów.

Karolina Muchova (WTA 47) w 69 minut wygrała 7:5, 6:2 z Viktorią Kuzmovą (WTA 54). Czeszka zgarnęła 27 z 29 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z ośmiu okazji. W II rundzie zmierzy się z Kristie Ahn (WTA 152), która pokonała 6:3, 6:4 Jil Teichmann (WTA 59). W ciągu 95 minut Amerykanka uzyskała cztery przełamania.

Shuai Zhang (WTA 34) przegrała 3:6, 4:6 z Andreą Petković (WTA 89). W drugim secie Chinka z 0:3 wyszła na 4:3, ale straciła trzy kolejne gemy. W ciągu 83 minut Niemka zgarnęła 24 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 10 break pointów. Podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Zhang. Kolejną rywalką Petković będzie Camila Giorgi (WTA 58), która w 67 minut pokonała 6:3, 6:2 Margaritę Gasparian (WTA 60). Włoszka zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans.

Julia Putincewa (WTA 39) uległa 6:7(2), 4:6 Lin Zhu (WTA 131). W pierwszym secie Kazaszka nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W trwającym godzinę i 57 minut meczu popełniła sześć podwójnych błędów. Chinka zdobyła o dziewięć punktów więcej (79-70). O ćwierćfinał zmierzy się z Alize Cornet (WTA 64). Anna Blinkowa (WTA 93) w 61 minut rozbiła 6:3, 6:0 Coco Vandeweghe (WTA 466). Rosjanka zdobyła 10 gemów z rzędu od stanu 2:3. Zamieniła na przełamanie wszystkie pięć okazji. Blinkowa w finale eliminacji przegrała z Magdą Linette, ale weszła do drabinki, gdy wycofała się Ajla Tomljanović.

Mihaela Buzarnescu (WTA 136) wygrała 3:6, 6:0, 6:4 z Laurą Siegemund (WTA 90). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Niemka uzyskała na 3:1. W drugiej partii tenisistka ze Stuttgartu zdobyła tylko 10 punktów. W decydującej odsłonie wykorzystała czwartego break pointa na 4:3, ale straciła trzy kolejne gemy. W całym meczu zamieniła na przełamanie tylko dwie z siedmiu szans. Kolejną rywalką Buzarnescu będzie Blinkowa.

Fiona Ferro (WTA 72) w godzinę rozbiła 6:0, 6:1 Viktoriję Golubić (WTA 73). Francuzka zdobyła 16 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 14 z 16 przy drugim serwisie rywalki. Wykorzystała sześć z 12 break pointów. W II rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawioną Qiang Wang (WTA 18).