ATP Winston-Salem: rewelacyjny Hubert Hurkacz zagra o tytuł. Denis Shapovalov pokonany!

Hubert Hurkacz zagra w pierwszym w karierze finale zawodów głównego cyklu! W piątek polski tenisista pokonał w dwóch setach Denisa Shapovalova i w sobotę powalczy o tytuł w turnieju Winston-Salem Open 2019!

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W marcu 2019 roku Hubert Hurkacz pokonał w trzech setach Denisa Shapovalova i dzięki temu zameldował się w ćwierćfinale prestiżowych zawodów ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. W piątkowy wieczór obaj panowie zmierzyli się w meczu, którego stawką był premierowy finał imprezy głównego cyklu. Po 68 minutach lepszy okazał się 22-latek z Wrocławia, który triumfował 6:3, 6:4.

Shapovalov w swoim stylu nie kalkulował, ale starał się grać mocno. To on jako pierwszy był bliski przełamania, jednak Hurkacz wygrał trzeciego gema do 40 i to bez konieczności bronienia break pointów. Przy stanie 3:2 do ataku ruszył Polak. Kanadyjczyk nie wytrzymał dwóch wymian i popełnił proste błędy. Pierwszego break pointa jeszcze oddalił, ale przy drugim popełnił podwójny błąd. Teraz nasz reprezentant pewnie zakończył seta przy pierwszej okazji w dziewiątym gemie.

Więcej emocji było w drugiej odsłonie. W czwartym gemie Hurkacz popełnił kilka prostych błędów i zrobiło się 0-40. Polak miał wtedy sporo szczęścia, bowiem Kanadyjczyk nie wykorzystał dogodnej okazji na przełamanie. W sumie zmarnował cztery break pointy. Niewykorzystane okazje zemściły się przy stanie po 4. Zdenerwowany 20-latek nie wytrzymał presji i łatwo oddał serwis. Polski tenisista nie czekał i już przy pierwszej piłce meczowej zakończył pojedynek.

Hurkacz awansował do pierwszego w karierze finału zawodów głównego cyklu i stanie w sobotę (godz. 23:00 naszego czasu) przed szansą na wygranie turnieju Winston-Salem Open 2019. Pięć lat temu bez powodzenia bił się tutaj o tytuł Jerzy Janowicz, który zmarnował piłki meczowe w trzysetowym starciu z Czechem Lukasem Rosolem. Wrocławianin na pewno nie będzie chciał powtórzyć błędów łodzianina. Jego przeciwnikiem będzie najwyżej rozstawiony Benoit Paire. Polak i Francuz spotkają się ze sobą po raz pierwszy.