WTA Zhengzhou: Magdalena Fręch rozpoczęła eliminacje. Wygrała pierwszy mecz

Magdalena Fręch wykonała w sobotę pierwszy krok w kierunku awansu do głównej drabinki zawodów WTA Premier na kortach twardych w chińskim Zhengzhou.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Pierwszą przeciwniczką Magdaleny Fręch (WTA 221) była grająca z dziką kartu Meixu Wu (WTA 1076). 19-letnia Chinka zaskoczyła Polkę w premierowej odsłonie, gdy zdobyła dwa przełamania i wyszła na 4:0. Potem tenisistka z Łodzi zmniejszyła dystans, ale po stracie podania w ósmym gemie przegrała ostatecznie partię otwarcia 2:6.

Po wyrównanym początku drugiego seta Fręch wzięła się do pracy. Wygrała ze stanu 2:3 cztery gemy z rzędu i doprowadziła do wyrównania stanu spotkania. Następnie błyskawicznie wysunęła się na 5:0 w decydującej odsłonie i zakończyła trwający 98 minut pojedynek wynikiem 2:6, 6:3, 6:1.

Nasza tenisistka awansowała do drugiej fazy eliminacji zawodów Zhengzhou Open 2019. Jej niedzielną przeciwniczką będzie Australijka Lizette Cabrera (WTA 189), która w niedawnych kwalifikacjach do US Open 2019 pokonała Katarzynę Kawę. Jeśli Fręch zwycięży, to o główną drabinkę chińskiej imprezy powalczy w poniedziałek z najwyżej rozstawioną Holenderką Lesley Kerkhove (WTA 159) lub Kanadyjką Carol Zhao (WTA 465).