Tenis. US Open: Juan Sebastian Cabal i Robert Farah niepokonani. Kolejny wielkoszlemowy triumf Kolumbijczyków

Juan Sebastian Cabal i Robert Farah wygrali drugi z rzędu wielkoszlemowy turniej. W finale US Open Kolumbijczycy pokonali Hiszpana Marcela Granollersa i Argentyńczyka Horacio Zeballosa.

Juan Sebastian Cabal i Robert Farah, mistrzowie US Open 2019 w deblu mężczyzn Getty Images / Tim Clayton / Na zdjęciu: Juan Sebastian Cabal i Robert Farah, mistrzowie US Open 2019 w deblu mężczyzn
W US Open 2019 nie było mocnych na Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha. Jedynego seta stracili w II rundzie z Brytyjczykami Danielem Evansem i Cameronem Norrie. W finale Kolumbijczycy pokonali 6:4, 7:5 Hiszpana Marcela Granollersa i Argentyńczyka Horacio Zeballosa.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Cabal i Farah uzyskali na 5:4. W drugiej partii Granollers obronili po trzy break pointy przy 1:1 i 2:2, a później objęli prowadzenie 5:3. Kolumbijczycy zdobyli cztery gemy z rzędu i zapewnili sobie triumf po 91 minutach.

Cabal i Farah wykorzystali trzy z 13 break pointów. Zdobyli 34 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolumbijczykom naliczono 33 kończące uderzenia i osiem niewymuszonych błędów. Granollers i Zeballos mieli 23 piłki wygrane bezpośrednio i osiem pomyłek.

Kolumbijczycy w wielkoszlemowych turniejach są niepokonani od 12 meczów. Jako szósta para w Erze Otwartej wygrali Wimbledon i US Open w jednym sezonie. W ubiegłym sezonie w obu imprezach zwyciężyli Mike Bryan i Jack Sock. Wcześniej taki dublet jako ostatni zdobyli Jonas Björkman i Todd Woodbridge (2003). Cabal i Farah zostali pierwszą parą z Ameryki Południowej, która wywalczyła tytuł w Nowym Jorku. To dla nich 16. wspólny triumf w głównym cyklu.

Bilans wielkoszlemowych finałów w deblu Granollersa to teraz 0-3. Dwa osiągnął w 2014 roku w Rolandzie Garrosie i US Open (z Markiem Lopezem). Zeballos po raz pierwszy doszedł do meczu o tytuł w turnieju tej rangi. Hiszpan i Argentyńczyk tego lata wygrali imprezę w Montrealu.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów
piątek, 6 września

finał gry podwójnej mężczyzn:

Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 1) / Robert Farah (Kolumbia, 1) - Marcel Granollers (Hiszpania, 8) / Horacio Zeballos (Argentyna, 8) 6:4, 7:5

Czy Juan Sebastian Cabal i Robert Farah wygrają kolejny wielkoszlemowy turniej?