Turniej WTA w Hongkongu odwołany. Powodem niepokoje społeczne

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JEROME FAVRE / Na zdjęciu: Dajana Jastremska, mistrzyni Prudential Hong Kong Tennis Open 2018
PAP/EPA / JEROME FAVRE / Na zdjęciu: Dajana Jastremska, mistrzyni Prudential Hong Kong Tennis Open 2018
zdjęcie autora artykułu

Organizatorzy Hong Kong Tennis Open poinformowali, że nie odbędzie się zaplanowany na 5-13 października 2019 turniej rangi WTA International na kortach twardych.

W tym artykule dowiesz się o:

Władze krajowego związku tenisowego i WTA zdecydowały się na taki krok ze względu na niepokoje społeczne. Od kilku miesięcy dochodzi w Hongkongu do antyrządowych demonstracji i starć z policją. Protestującym nie podoba się obecny system polityczny oraz znaczny wzrost wpływów Chin.

- Po długiej dyskusji z naszymi strategicznymi partnerami doszliśmy do wniosku, że sprawne funkcjonowanie turnieju będzie lepsze w innym terminie - głosi komunikat krajowego związku tenisowego. Nie podano jednak, kiedy ewentualnie mogłyby się odbyć te zawody.

Turniej w Hongkongu powrócił do kalendarza WTA w 2014 roku. W zeszłym sezonie triumfowała tutaj Ukrainka Dajana Jastremska, dla której był to premierowy tytuł w głównym cyklu.

Zobacz także: Bianca Andreescu mistrzynią US Open. "Marzyłam o tej chwili" US Open: triumf Elise Mertens i Aryny Sabalenki

ZOBACZ WIDEO Ronaldo: Cieszę się piłką w inny sposób. Nie tęsknię za treningami

Źródło artykułu: