WTA Kanton: krecz Eliny Switoliny. Katerina Siniakova roztrwoniła prowadzenie i przegrała z Viktoriją Golubić

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elina Switolina
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elina Switolina

Elina Switolina nie dokończyła meczu z Marie Bouzkovą w II rundzie turnieju WTA International w Kantonie. Katerina Siniakova nie wykorzystała prowadzenia 6:4, 5:2 i uległa Viktoriji Golubić.

Elina Switolina (WTA 3) była najwyżej notowaną uczestniczką imprezy w Kantonie. W II rundzie Ukrainka przegrywała 4:6, 3:4 z Marie Bouzkovą (WTA 63) i skreczowała z powodu kontuzji prawego kolana. Kolejną rywalką Czeszki będzie Anna Blinkowa (WTA 76), która wróciła z 2:5 w drugim secie i pokonała 6:2, 7:5 Aleksandrę Krunić (WTA 123). W ciągu 83 minut Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Shuai Zhang (WTA 34) wróciła z 0:2 w drugim secie i wygrała 7:5, 6:4 z Andreą Petković (WTA 77). Chinka wykorzystała pięć z 10 break pointów i po raz pierwszy okazała się lepsza od Niemki (bilans 1-3). Kolejną rywalką tenisistki z Tiencinu będzie Viktorija Golubić (WTA 73), która pokonała 4:6, 7:5, 6:0 z Katerinę Siniakovą (WTA 38). Szwajcarka od stanu 4:6, 2:5 zdobyła 11 gemów z rzędu. W trzecim secie Czeszka zgarnęła tylko siedem punktów.

Samantha Stosur (WTA 129) zwyciężyła 6:4, 1:6, 7:6(5) Bernardę Perę (WTA 71). Australijka awans mogła sobie zapewnić w 12. gemie trzeciego seta. Miała w nim cztery piłki meczowe. W tie breaku Amerykanka z 3-5 wyrównała na 5-5, ale straciła dwa kolejne punkty. W trwającym dwie godziny i 35 minut spotkaniu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Pery. W ćwierćfinale Stosur zmierzy się z Niną Stojanović (WTA 110), która wygrała 7:6(4), 2:6, 6:0 z Shuai Peng (WTA 109). W ciągu dwóch godzin i trzech minut Serbka zaserwowała siedem asów i wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Jasmine Paolini (WTA 126) wróciła z 0:3 w trzecim secie i zwyciężyła 7:5, 3:6, 7:5 Saisai Zheng (WTA 37). W trwającym dwie godziny i 42 minuty meczu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Włoszka zdobyła o osiem punktów więcej (112-104). W ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie Sofia Kenin (WTA 20), która pokonała 6:4, 6:2 Katarinę Zawacką (WTA 139). Amerykanka od 0:3 zgarnęła 12 z 15 kolejnych gemów.

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny) WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów środa, 18 września

II runda gry pojedynczej:

Sofia Kenin (USA, 3) - Katarina Zawacka (Ukraina, Q) 6:4, 6:2 Shuai Zhang (Chiny, 4) - Andrea Petković (Niemcy) 7:5, 6:4 Marie Bouzkova (Czechy) - Elina Switolina (Ukraina, 1) 6:4, 4:3 i krecz Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Katerina Siniakova (Czechy, 5) 4:6, 7:5, 6:0 Jasmine Paolini (Włochy, Q) - Saisai Zheng (Chiny, 6) 7:5, 3:6, 7:5 Anna Blinkowa (Rosja) - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:2, 7:5 Nina Stojanović (Serbia) - Shuai Peng (Chiny, WC) 7:6(4), 2:6, 6:0 Samantha Stosur (Australia, WC) - Bernarda Pera (USA) 6:4, 1:6, 7:6(5)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Marie Bouzkova awansuje do półfinału turnieju WTA w Kantonie?