WTA Osaka: niełatwy awans Naomi Osaki. Andżelika Kerber kontra Madison Keys o półfinał

Naomi Osaka pokonała Wiktorię Tomową w II rundzie turnieju WTA Premier w Osace. Andżelika Kerber i Madison Keys zmierzą się w ćwierćfinale.

Naomi Osaka Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Cztery najwyżej rozstawione tenisistki miały w Osace wolne losy i do rywalizacji przystąpiły od II rundy. Jedną z nich jest Naomi Osaka (WTA 4). W środę mistrzyni US Open 2018 i Australian Open 2019 wygrała 7:5, 6:3 z Wiktorią Tomową (WTA 181). Japonka w obu setach odrabiała straty, odpowiednio z 0:3 i 0:2.

W trwającym 90 minut meczu Osaka zaserwowała 13 asów. Zdobyła 27 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Japonka trzy razy straciła serwis i uzyskała pięć przełamań. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Rosjanka Warwara Flink lub Kazaszka Julia Putincewa.

Andżelika Kerber (WTA 15) pokonała 6:2, 6:4 Nicole Gibbs (WTA 137). W drugim secie Niemka zdobyła pięć gemów z rzędu od 1:4. W ciągu 80 minut była liderka rankingu wykorzystała sześć z 11 break pointów. Amerykanka popełniła sześć podwójnych błędów.

Kolejną rywalką Kerber będzie Madison Keys (WTA 16), która wygrała 5:7, 6:0, 6:4 z Zariną Dijas (WTA 85). W pierwszym secie Amerykanka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale końcówka należała do Kazaszki. W drugiej partii wszystkie gemy padły łupem reprezentantki USA, ale cztery po grze na przewagi. W decydującej odsłonie miały miejsce trzy przełamania, z czego dwa dla Keys. Najdłuższe w meczu były gemy otwarcia drugiego i trzeciego seta, w których zawodniczki rozegrały odpowiednio 24 i 20 punktów.

W ciągu dwóch godzin i pięciu minut Keys zaserwowała siedem asów i zdobyła 38 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 19 break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2016 roku Amerykanka wyeliminowała Dijas w I rundzie Australian Open. Keys po raz 11. zmierzy się z Kerber (bilans 8-2 dla Niemki).

Elise Mertens (WTA 24) zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:2 Su-Wei Hsieh (WTA 33). W trwającym godzinę i 53 minuty meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Belgijki. Tenisistka z Hamont-Achel zdobyła o siedem punktów więcej (87-80). Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Sloane Stephens lub Włoszka Camila Giorgi.