WTA Wuhan: Alison Riske odprawiła Elinę Switolinę. Amerykanka zagra z Petrą Kvitovą w półfinale

Alison Riske wyeliminowała Elinę Switolinę w ćwierćfinale turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie. W półfinale Amerykanka zmierzy się z Petrą Kvitovą, która pokonała Dajanę Jastremską.

Alison Riske PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Alison Riske
Elina Switolina (WTA 3) wygrała trzy wcześniejsze mecze z Alison Riske (WTA 35), każde w trzech setach. W ćwierćfinale imprezy w Wuhanie zwyciężyła Amerykanka 6:1, 6:3 po 84 minutach. Tenisistka z Nashville obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama wykorzystała pięć z 13 szans na przełamanie.

Dla Riske to ósme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, trzecie w tym roku. Na trawie pokonała Holenderkę Kiki Bertens (Den Bosch) i Australijkę Ashleigh Barty (Wimbledon). W lipcu w Londynie Amerykanka osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. W pięciu kolejnych turniejach w głównej drabince wygrała trzy mecze. Wcześniej w Wuhanie jej najlepszym rezultatem była III runda z 2014 roku.

Petra Kvitova (WTA 7) pozostaje w grze o trzeci triumf w Wuhanie (2014, 2016). W ćwierćfinale pokonała 6:2, 6:4 Dajanę Jastremską (WTA 27). W trwającym 72 minuty meczu Czeszka odparła dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 26 z 34 punktów.

W piątek Riske i Kvitova spotkają się w półfinale. Bilans ich meczów to 1-1. Dwa razy zmierzyły się w 2013 roku, w New Haven (w trzech setach wygrała Czeszka) i US Open (6:3, 6:0 dla Amerykanki).

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)