WTA Pekin: Bianca Andreescu rywalką Naomi Osaki w ćwierćfinale. Daria Kasatkina górą w starciu Rosjanek

Kanadyjka Bianca Andreescu pokonała Amerykankę Jennifer Brady i zmierzy się z Naomi Osaką w ćwierćfinale turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. W starciu Rosjanek Daria Kasatkina wygrała z Jekateriną Aleksandrową.

Bianca Andreescu Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
Bianca Andreescu (WTA 6) jest niepokonana już od 17 meczów. W III rundzie imprezy w Pekinie Kanadyjka wygrała 6:1, 6:3 z Jennifer Brady (WTA 66). W ciągu 67 minut mistrzyni US Open obroniła cztery break pointy. Zaserwowała pięć asów i zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Andreescu podwyższyła na 4-1 bilans meczów z Amerykanką.

W poprzednich rundach Brady wyeliminowała po trzysetowych bojach swoje rodaczki, półfinalistkę Rolanda Garrosa 2019 Amandę Anisimovą i finalistkę US Open 2017 Madison Keys. W ubiegłym sezonie o tej porze Andreescu była notowana na 240. miejscu w rankingu. W 2019 roku robi furorę na zawodowych kortach. Zdobyła trzy tytuły (Indian Wells, Toronto, US Open), a bilans jej meczów to 48-4. Ostatniej porażki doznała w marcu w Miami, gdy skreczowała w spotkaniu z Anett Kontaveit. Pod koniec października Kanadyjka zadebiutuje w Mistrzostwach WTA.

Daria Kasatkina (WTA 45) wróciła z 1:4 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:3 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 38). W ciągu 95 minut tenisistka z Togliatti popełniła 10 podwójnych błędów, ale też uzyskała siedem przełamań. Zdobyła o 12 punktów więcej (74-62) i wygrała 12. mecz w 2019 roku (bilans 12-19). Wcześniej w Pekinie wyeliminowała Shuai Peng i Arynę Sabalenkę. Aleksandrowa rozprawiła się z Bernardą Perą i Simoną Halep.

W ubiegłym sezonie Kasatkina osiągnęła ćwierćfinały Rolanda Garrosa i Wimbledonu oraz finał w Indian Wells. W 2019 roku w czterech wielkoszlemowych turniejach wygrała tylko jeden mecz. Rosjanka w styczniu była na 10. miejscu w rankingu, a w lipcu wypadła z Top 30. Do ćwierćfinału w Pekinie awansowała po raz drugi (2018).

W piątek Andreescu zmierzy się z Naomi Osaką w starciu mistrzyń dwóch ostatnich edycji US Open. Będzie to ich pierwsze spotkanie. Kasatkina zagra z Karoliną Woźniacką, z którą ma bilans meczów 3-1.

China Open, Pekin (Chiny)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 8,285 mln dolarów
czwartek, 3 października

III runda gry pojedynczej:

Bianca Andreescu (Kanada, 5) - Jennifer Brady (USA, Q) 6:1, 6:3
Daria Kasatkina (Rosja) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Pekinie?