WTA Moskwa: Elina Switolina i Anastasija Sevastova za burtą. Kiki Bertens z problemami w ćwierćfinale

Elina Switolina przegrała w trzech setach z Weroniką Kudermetową w II rundzie turnieju WTA Premier w Moskwie. Odpadła również Anastasija Sevastova, która uległa Kristinie Mladenović. Kiki Bertens z dużymi problemami pokonała Kaię Kanepi.

Elina Switolina Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 4) na II rundzie zakończyła występ w turnieju w Moskwie. W czwartek przegrała 2:6, 6:1, 5:7 z Weroniką Kudermetową (WTA 42). W trzecim secie Ukrainka nie wykorzystała prowadzenia 2:0 i break pointa na 3:0. W trwającym dwie godziny i minutę meczu Rosjanka zaserwowała osiem asów i zdobyła 35 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji.

Kudermetowa odniosła drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Miesiąc temu w Wuhanie wygrała z Belindą Bencić. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Anastazja Pawluczenkowa (WTA 40), która pokonała 5:7, 6:4, 6:2 Warwarę Graczewą (WTA 121). Mistrzyni imprezy z 2014 roku wróciła ze stanu 5:7, 2:4. W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów.

Kiki Bertens (WTA 8) wróciła z 1:4 w trzecim secie i zwyciężyła 4:6, 6:3, 7:5 Kaię Kanepi (WTA 109) po dwóch godzinach i 17 minutach. Holenderka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z 11 break pointów. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 44 z 59 punktów. Dla Bertens to dopiero drugi występ w Moskwie. W ubiegłym sezonie odpadła w II rundzie.

Kolejną rywalką Holenderki będzie Kristina Mladenović (WTA 45), która pokonała 7:5, 3:6, 6:3 Anastasiję Sevastovą (WTA 24). W 10. gemie pierwszego seta Francuzka zmarnowała cztery piłki setowe, a w drugiej partii nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W decydującej odsłonie uzyskała przełamanie na 3:1 i nie oddała przewagi. W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu zdobyła o cztery punkty więcej (100-96) i po raz pierwszy okazała się lepsza od Łotyszki (bilans 1-2).

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Warwara Graczewa (Rosja, Q) 5:7, 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Kiki Bertens awansuje do półfinału turnieju WTA w Moskwie?