ATP Sztokholm: imponujący występ Denisa Shapovalova. Pablo Carreno pokonał Sama Querreya

Denis Shapovalov oddał trzy gemy Cedrikowi-Marcelowi Stebe w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Sztokholmie. Pablo Carreno pokonał Sama Querreya i o finał zmierzy się z Filipem Krajinoviciem.

Marcin Motyka
Denis Shapovalov Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Ćwierćfinałowy mecz turnieju ATP w Sztokholmie przeciw Cedrikowi-Marcelowi Stebe był popisem Denisa Shapovalova. Kanadyjczyk zaprezentował imponującą, ofensywną i przede wszystkim skuteczną grę. Znakomicie spisywał się z linii końcowej, doskonale serwował (posłał cztery asy, przy własnym podaniu zdobył 28 z 33 rozegranych punktów), bardzo dobrze returnował (przy podaniu rywala wygrał 57 proc. wymian oraz uzyskał pięć przełamań) i w efekcie zwyciężył 6:0, 6:3 w 48 minut.

Rozstawiony z numerem czwartym Shapovalov w półfinale zmierzy się z Yuichim Sugitą, który wygrał trwający trzy godziny i dziewięć minut bój z Janko Tipsareviciem. Obaj kończyli spotkanie ciężko oddychając i mają kurcze, ale ostatecznie Sugita, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, okazał się lepszy w stosunku 6:2, 4:6, 7:6(4).

Oznaczony "piątką" Pablo Carreno przetrwał kanonadę Sama Querreya. Amerykanin w ciągu 98 minut rywalizacji zaserwował aż 16 asów, lecz ostatecznie górę wzięła większa solidność i skuteczność Hiszpana, który zwyciężył 4:6, 6:1, 6:4.

W 1/2 finału Carreno zmierzy się z Filipem Krajinoviciem. Serb pokonał 6:3, 6:4 Yoshihito Nishiokę, wykorzystując cztery z 11 break pointów, i awansował do pierwszego półfinału od kwietnia, gdy doszedł do finału imprezy w Budapeszcie.

Intrum Stockholm Open, Sztokholm (Szwecja)