Tenis. Urszula Radwańska poleciała do Chin. Odpadła w I rundzie turnieju ITF w Nanningu

Urszula Radwańska bez powodzenia startowała w zawodach ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w Nanningu. Polska tenisistka planuje spędzić w Chinach trzy tygodnie.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Po triumfie w halowych zawodach ITF we francuskim Clermont-Ferrand przed Urszulą Radwańską (WTA 264) pojawiła się wielka szansa na uzyskanie przepustki do eliminacji do wielkoszlemowego Australian Open 2020. Krakowianka potrzebuje jeszcze punktów, aby w styczniu móc lecieć do Melbourne, dlatego wybrała się na cykl turniejów ITF w Chinach.

W środę nasza tenisistka przystąpiła do rywalizacji w zawodach o puli nagród 25 tys. dolarów w Nanningu. W I rundzie trafiła na Sofię Szapatawę (WTA 451), która dostała się do głównej drabinki jako "szczęśliwa przegrana" z kwalifikacji. Było to ich drugie spotkanie na światowych kortach, bowiem w 2008 roku Polka była lepsza od Gruzinki w II rundzie imprezy WTA International w Taszkencie.

Radwańska dobrze weszła w mecz. Po dwóch przełamaniach prowadziła 5:0 i pewnie zamknęła seta wynikiem 6:2. W drugiej partii role się odwróciły i to Szapatawa była lepsza o dwa breaki. W decydującej odsłonie 28-latka z Krakowa prowadziła tylko raz, przy stanie 2:1. Potem była zmuszona gonić wynik. Jeszcze w 10. gemie była bliska uzyskania powrotnego przełamania, ale Gruzinka wygrała cztery piłki z rzędu.

Po 122 minutach Urszula Radwańska przegrała 6:2, 2:6, 4:6 z Szapatawą, która w czwartek zmierzy się z rozstawioną z piątym numerem Chinką Shuyue Ma (WTA 215). Polka zagra teraz kolejno w Liuzhou (pula nagród 60 tys. dolarów) i Shenzhen (pula nagród 100 tys. dolarów).