ATP Wiedeń: Dominic Thiem pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę. Milos Raonić wrócił po miesiącu i przegrał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Legan P. Mace/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Getty Images / Legan P. Mace/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Dominic Thiem, faworyt gospodarzy, w dwóch setach pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. W swoim pierwszym meczu od miesiąca Milos Raonić przegrał z Hyeonem Chungiem.

Dominic Thiem nie ma dobrych wspomnień z występów w turnieju ATP w Wiedniu. W dziewięciu dotychczasowych startach w tej imprezie nigdy nie doszedł dalej niż do ćwierćfinału. Tegoroczne zmagania w WienerStadthalle Austriak rozpoczął od wymagającego wyzwania. W I rundzie zmierzył się z Jo-Wilfriedem Tsongą. Reprezentant gospodarzy sprostał zadaniu i ku uciesze miejscowej publiczności zwyciężył 6:4, 7:6(2).

Thiem w ciągu godziny i 59 minut gry zaserwował siedem asów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał jednego z sześciu break pointów, posłał 28 zagrań kończących oraz popełnił 21 niewymuszonych błędów. W II rundzie 26-latek z Wiener-Neustadt zmierzy się z Fernando Verdasco. Hiszpan w trzech partiach wyeliminował Nikołoza Basilaszwilego.

W Erste Bank Open 2019 nie ma już oznaczonego numerem siódmym Guido Pelli. Argentyńczyk przegrał 4:6, 4:6 z Aljazem Bedene. Kolejnym przeciwnikiem słoweńskiego kwalifikanta będzie Gilles Simon. 34-letni Francuz w pojedynku weteranów okazał się lepszy od Feliciano Lopeza, 38-latka.

Milos Raonić zanotował nieudany powrót do rozgrywek. Kanadyjczyk, który nie grał od 22 września, gdy przegrał z Alexandrem Zvereva w Pucharze Lavera, we wtorek uległ 4:6, 5:7 innemu tenisiście odbudowującemu się po problemach zdrowotnych, Hyeonowi Chungowi. Koreańczyk w ciągu 104 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie jednego asa, trzy przełamania i 17 uderzeń wygrywających.

W meczu pokoleń Jannik Sinner ograł Philippa Kohlschreibera. 18-letni Włoch, posiadacz dzikiej karty, pokonał 36-letniego Niemca 6:3, 6:4 i wygrał swój pierwszy w karierze pojedynek w turnieju rangi ATP 500.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,296 mln euro wtorek, 22 października

I runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 1) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, WC) 6:4, 7:6(2) Aljaz Bedene (Słowenia, Q) - Guido Pella (Argentyna, 7) 6:4, 6:4 Gilles Simon (Francja) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:4, 6:3 Hyeon Chung (Korea Południowa) - Milos Raonić (Kanada) 6:4, 7:5 Fernando Verdasco (Hiszpania) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 4:6, 6:2, 6:1 Jannik Sinner (Włochy, WC) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, Q) 6:3, 6:4