WTA Elite Trophy: zwycięstwa Sofii Kenin i Elise Mertens. Druga porażka Donny Vekić

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Sofia Kenin

Sofia Kenin pokonała Alison Riske, a Elise Mertens wygrała z Marią Sakkari w turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. Drugiej porażki doznała Donna Vekić, która uległa Dajanie Jastremskiej.

W środę w turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai odbyło się starcie reprezentantek USA. Sofia Kenin (WTA 12) pokonała 6:4, 6:4 Alison Riske (WTA 19). Wyżej notowana Amerykanka w obu setach uzyskała po jednym przełamaniu. W ciągu 74 minut 20-latka z Pembroke Pines zdobyła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Elise Mertens (WTA 18) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:1 Marię Sakkari (WTA 22). W trwającym godzinę i 44 minuty meczu Belgijka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z 11 break pointów. Wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie spotkań z Greczynką. Tenisistki te zmierzyły się po raz drugi w 2019 roku. W Rabacie lepsza była Sakkari. Greczynka doznała drugiej porażki w Zhuhai. We wtorek za mocna dla niej była Aryna Sabalenka.

Donna Vekić (WTA 20) uległa 6:7(6), 2:6 Dajanie Jastremskiej (WTA 24). Chorwatka nie wykorzystała dwóch piłek setowych przy 6-4 w tie breaku pierwszego seta. W ciągu 95 minut Ukrainka odparła trzy break pointy i zaliczyła dwa przełamania. Zaserwowała pięć asów i zgarnęła 41 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dla Vekić to druga porażka w turnieju. We wtorek została pokonana przez Kiki Bertens.

W deblu najwyżej rozstawione Ying-Ying Duan i Zhaoxuan Yang obroniły dziewięć z 11 break pointów i pokonały 3:6, 6:3, 10-8 Xinyu Wang i Lin Zhu. Alicja Rosolska i Darija Jurak mecze fazy grupowej rozegrają w piątek i sobotę.

W singlu w rywalizacji bierze udział 12 tenisistek podzielonych na cztery grupy. Zwyciężczynie każdej z nich awansują do półfinału. W deblu uczestniczy sześć par. Najlepsze duety z dwóch grup zmierzą się ze sobą w finale.

Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny) Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 2,419 mln dolarów środa, 23 października

Grupa Liliowa:

Ying-Ying Duan (Chiny, 1) / Zhaoxuan Yang (Chiny, 1) - Xinyu Wang (Chiny, 6/WC) / Lin Zhu (Chiny, 6/WC) 3:6, 6:3, 10-8

Czy Sofia Kenin awansuje do półfinału turnieju WTA Elite Trophy?