Szekesfehervar: Polki bez powodzenia. Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska przegrały w I rundzie

Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska już na I rundzie zakończyły występ w halowym turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach ziemnych w węgierskim Szekesfehervarze. Wcześniej eliminacji nie przeszła Magdalena Fręch.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Nasze reprezentantki nie miały łatwego zadania w głównej drabince. Katarzyna Kawa (WTA 128) wylosowała rozstawioną z drugim numerem Alionę Bolsovą (WTA 114), ale podjęła walkę i w drugim secie odrobiła stratę breaka. Hiszpanka okazała się jednak lepsza w decydującej odsłonie i to ona zwyciężyła ostatecznie po 139 minutach 7:5, 2:6, 6:3.

Maja Chwalińska (WTA 216) dostała się do turnieju poprzez dwustopniowe eliminacje. W ich I rundzie wygrała z Węgierką Adrienn Nagy 6:3, 6:1, natomiast w finale była lepsza od Czeszki Jesiki Maleckovej 6:2, 7:5. W środę los znów skojarzył dąbrowiankę z Iriną Marią Barą (WTA 168). W zeszłym tygodniu Rumunka wygrała 6:4, 6:4. Tym razem skończyło się na bolesnej porażce młodej Polki 1:6, 1:6.

W eliminacjach bez powodzenia startowała Magdalena Fręch (WTA 188). W I rundzie łodzianka pokonała co prawda Czeszkę Barborę Miklovą 6:3, 6:2, ale w meczu o wejście do głównej drabinki nie sprostała Ilonie Georgianie Ghioroaie, ulegając Rumunce 3:6, 6:4, 8-10.

Do turnieju debla przystąpiła z naszych pań tylko Chwalińska, której partnerką była tym razem Włoszka Elisabetta Cocciaretto. We wtorkowym meczu I rundy skuteczniejsze okazały się jednak Słowenki Nina Potocnik i Nika Radisić, które wygrały 6:4, 6:4.

I runda gry podwójnej:

Nina Potocnik (Słowenia) / Nika Radisić (Słowenia) - Maja Chwalińska (Polska) / Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 6:4, 6:4