ATP Paryż: Marin Cilić znów za mocny dla Huberta Hurkacza. Polak odpadł w I rundzie

Hubert Hurkacz przegrał w dwóch setach z Marinem Ciliciem w I rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Paryżu. Polski tenisista zadebiutował w poniedziałek w imprezie rozgrywanej w hali Bercy.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Zaplanowany na poniedziałkowe przedpołudnie pojedynek Huberta Hurkacza (ATP 37) i Marina Cilicia (ATP 24) był bardzo wyrównany, ale w decydujących momentach górą było doświadczenie. Chorwat to mistrz US Open 2014 i potrafił zachować więcej zimnej krwi, gdy sytuacja tego wymagała. Dlatego to on wygrał ostatecznie po 97 minutach 7:6(5), 6:4.

Hurkacz zaatakował już w gemie otwarcia, ale nie zdołał wykorzystać break pointa. Potem gra się wyrównała i obaj panowie pilnowali serwisu. Chorwat miał swoje szanse w ósmym gemie, lecz przy trzech break pointach albo się mylił, albo Polak zagrał znakomicie. Ponieważ przełamań nie było, o losach premierowej odsłony zadecydował tie break.

13. gem był nerwowy z obu stron. Tenisiści nie byli w stanie wykorzystać przewagi mini przełamania i po prostych błędach tracili punkty przy własnym podaniu. Kluczowy moment nastąpił przy stanie po 4. Hurkacz nie zdecydował się sprawdzić serwisu rywala, który według przekazu telewizyjnego był autowy. Potem popełnił podwójny błąd, a doświadczony Chorwat zamknął seta przy drugiej okazji.

W drugiej odsłonie 22-latek z Wrocławia nie zagroził przeciwnikowi. Cilić już w pierwszym gemie miał break pointy, które Polak obronił. Nasz reprezentant jednak coraz częściej mylił się w wymianach, szczególnie z bekhendu. Przy stanie po 4 sprezentował rywalowi kilka break pointów. Przy trzecim Hurkacz zepsuł bekhend i stracił podanie. Po zmianie stron rywal już nie czekał i mocnymi serwisami zakończył pojedynek.

Hurkacz w swoim ostatnim meczu singlowym w 2019 roku posłał sześć asów, popełnił cztery podwójne błędy, zanotował 12 wygrywających uderzeń i aż 27 pomyłek. Jego przeciwnik miał dziewięć asów, dwa podwójne błędy, 23 kończące zagrania i 25 niewymuszonych błędów. Chorwat wygrał także o dziewięć punktów więcej od Polaka (78-69).

Cilić pokonał Hurkacza po raz trzeci w głównym cyklu. Wcześniej był od niego lepszy w II rundzie Rolanda Garrosa i US Open 2018. Kolejnym przeciwnikiem Chorwata w Paryżu będzie Szwajcar Stan Wawrinka, który jako rozstawiony z 16. numerem otrzymał na początek wolny los.