Tenis. Puchar Davisa bez Marina Cilicia. Broniący tytułu Chorwaci osłabieni w Madrycie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Marin Cilić
Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Marin Cilić
zdjęcie autora artykułu

Marin Cilić nie weźmie udziału w turnieju finałowym Pucharu Davisa 2019. Chorwacja broni tytułu w imprezie, która w dniach 18-24 listopada odbędzie w Madrycie.

W tym artykule dowiesz się o:

To trudny sezon dla Marina Cilicia. Mistrz US Open 2014 nie osiągnął żadnego finału w zawodach głównego cyklu i zakończył tegoroczne zmagania z bilansem meczów 22-19. Chorwat znalazł się w poniedziałek na 39. miejscu w rankingu ATP. Teraz jest zmuszony wycofać się z Pucharu Davisa, w którym chętnie rywalizował.

"Mimo wszystkich działań zapobiegawczych i pracy mojej oraz mojego teamu włożonej w rehabilitację powracające kłopoty z kolanem nasilały się w trakcie sezonu. Ostatnie badania wykazały, że na ten moment nie jest potrzebna interwencja chirurgiczna, ale muszę przejść kilka drobniejszych zabiegów, które odsuną mnie od kortu na dłuższy czas" - napisał Cilić na Instagramie.

Chorwacja będzie bronić w Madrycie tytułu i już w pierwszej fazie czeka ją trudne zadanie, bowiem została dolosowana do grupy z Hiszpanią i Rosją. Kapitan Zeljko Krajan powołał na turniej Bornę Coricia, Mate Pavicia, Nikolę Mekticia i Ivana Dodiga. Do kolegów z drużyny ma dołączyć 40-letni Ivo Karlović.

Zobacz także: Novak Djoković i Roger Federer spotkają się w fazie grupowej ATP Finals Łukasz Kubot i Marcelo Melo poznali rywali w ATP Finals

ZOBACZ WIDEO: "Druga Połowa". Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. "Byłoby miło, gdyby prezes Midak przeprosił za swój wpis"

Źródło artykułu: