ATP Finals: honorowe zwycięstwo Ivana Dodiga i Filipa Polaska. Pokonali Ravena Klaasena i Michaela Venusa

Ivan Dodig i Filip Polasek wygrali mecz trzeciej kolejki Grupy B zmagań w deblu w rozgrywanych na korcie twardym w hali w Londynie ATP Finals 2019. Chorwat i Słowak w dwóch setach ograli dotychczas niepokonanych Ravena Klaasena i Michaela Venusa.

Marcin Motyka
Na zdjęciu od lewej: Ivan Dodig i Filip Polasek Getty Images / Alex Burstow / Na zdjęciu od lewej: Ivan Dodig i Filip Polasek
Po zwycięstwach z Rajeevem Ramem i Joe'em Salisburym oraz Łukaszem Kubotem i Marcelo Melo w trzeciej kolejce ATP Finals 2019 Raven Klaasen i Michael Venus zmierzyli się z Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem, którzy przegrali oba poprzednie mecze. Stawką meczu było "jedynie" 200 punktów do rankingu oraz 40 tys. dolarów, bo tyle otrzymują debliści za wygrany mecz w fazie grupowej turnieju w Londynie. Ta nagroda powędrowała do Chorwata i Słowaka.

W pierwszym secie Dodig i Polasek przegrywali już 2:4. Wówczas zdobyli trzy gemy z rzędu, a w kolejnym mieli setbola, którego jednak nie wykorzystali. Ostatecznie wygrali tę odsłonę w tie breaku 7-4. Z kolei w drugiej partii chorwacko-słowacki duet objął prowadzenie 4:2 z przełamaniem i tej przewagi już nie stracił.

Mecz trwał 86 minut. W tym czasie Dodig i Polasek zaserwowali 19 asów (Klaasen i Venus cztery), jeden raz zostali przełamani, wykorzystali dwa z ośmiu break pointów i łącznie zdobył 74 punkty, o 13 więcej od rywali.

Pomimo czwartkowego zwycięstwa, Dodig i Polasek na ostatnim miejscu zakończyli rywalizację w Grupie B. Z kolei Klaasen i Venus wygrali zmagania w pierwszej fazie i w sobotę zagrają o finał z drugą parą z Grupy A.

Finały ATP Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 9 mln dolarów
czwartek, 14 listopada

Grupa B (Jonas Björkman)

Ivan Dodig (Chorwacja, 8) / Filip Polasek (Słowacja, 8) - Raven Klaasen (RPA, 5) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 5) 7:6(4), 6:4

Wyniki i tabele ATP Finals ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio #10: Ewa Trzebińska. Mistrzyni niedoceniona
Czy Raven Klaasen i Michael Venus awansują do finału?