Australijska tenisistka ograła Schnyder

Patty Schnyder pożegnała się z turniejem Australian Open w drugiej rundzie. Pogromczynią rozstawionej z numerem 15 Szwajcarki okazała się 22-letnia Australijka Casey Dellacqua. Trzynasty występ Szwajcarki w turnieju okazał się więc wyjątkowo pechowy.

Adam Naruszewicz

Casey Dellacqua zaczęła spotkanie bardzo dobrze. Australijka objęła prowadzenie 3:0, jednak doświadczona Szwajcarka wyrównała stan spotkania, a później wygrała seta 6:4. Kiedy w drugim secie to Schnyder prowadziła 3:0, mogło się wydawać, że jej zwycięstwo jest już pewne. Wtedy jednak Australijka skopiowała wyczyn zawodniczki numer 15 turnieju i wygrała seta 7:5.

W trzeciej, najbardziej zaciętej partii, wyrównana walka trwała do stanu 6:6. Wtedy jednak Dellacqua przełamała serwis Schnyder, a następnie utrzymała swoje podanie. W efekcie Australijka wygrała 4:6, 7:5, 8:6.

Schnyder występowała w zawodach po raz trzynasty, natomiast dla Dellacqua to szósty turniej Australian Open. Australijka w poprzednich pięciu edycjach odpadała w pierwszej rundzie.

Wynik spotkania:

Casey Dellacqua (Australia) - Patty Schnyder (Szwajcaria, 15) 4:6, 7:5, 8:6

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)