Cykl ITF: Daniel Michalski z drugim tytułem. Znów wygrał turniej w Kairze

Daniel Michalski wygrał w niedzielę turniej ITF o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach ziemnych w Kairze. Dla polskiego tenisisty to drugi tytuł w ciągu dwóch miesięcy wywalczony na egipskiej mączce.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Pod koniec września Daniel Michalski (ATP 486) triumfował w egipskiej stolicy ze stratą tylko seta. Tym razem łatwo nie było, a warszawianin może się pochwalić paroma godnymi uwagi rezultatami. W półfinale wyeliminował najwyżej rozstawionego Hiszpana Roberto Ortegę-Olmedo, a w meczu o tytuł był lepszy od Facundo Juareza (ATP 632).

Argentyńczyk nie stracił w drodze do finału żadnego seta i lepiej rozpoczął decydujący pojedynek. Prowadził 3:0 i miał szansę na podwójne przełamanie, ale Polak z trudem wygrał serwis. Teraz nasz 19-letni tenisista wziął się za odrabianie strat. Wygrał cztery gemy z rzędu, po czym przegrał serwis i zrobiło się po 4. Końcowa faza seta należała jednak do gracza oznaczonego trzecim numerem.

Michalski poszedł za ciosem po udanym zakończeniu premierowej odsłony. Polak wygrał trzy gemy z rzędu, dzięki czemu wyszedł na 3:1. Teraz kontrolował sytuację na korcie. W dziewiątym gemie dołożył jeszcze jedno przełamanie i po 108 minutach zwyciężył w całym pojedynku 6:4, 6:3.

Nasz reprezentant sięgnął po drugi tytuł w Kairze i zdobył 10 punktów do rankingu ATP. Pozwoli mu to awansować w okolice 450. miejsca. Michalski rozpoczął ostatnio współpracę z trenerem Dawidem Olejniczakiem i liczy, że w ciągu 2020 roku uda się mu wskoczyć do Top 300.