ITF Dubaj: Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch zatrzymane. Nie zagrają w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch na ćwierćfinale zakończyły występ w turnieju singla zawodów ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Dubaju.

Jako pierwsza pojawiła się w czwartek na korcie Magdalena Fręch (WTA 202), która zmierzyła się z Darią Snigur (WTA 328). Polka i Ukrainka udanie przeszły przez eliminacje i wygrały po dwa mecze w głównej drabince.

Oba sety ich czwartkowego spotkania miały podobny przebieg. Łodzianka dwukrotnie miała przewagę przełamania, ale rywalka doprowadzała do stanu po 3. Do tego reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów kończyła każdą partię breakiem i dzięki temu wygrała ostatecznie po 75 minutach 6:4, 6:4.

Porażki w ćwierćfinale doznała również Katarzyna Kawa (WTA 127). Urodzona w Krynicy tenisistka nie dorównała poziomem Anie Bogdan (WTA 121). Polka zaczęła od przełamania i prowadzenia 2:0, ale potem przegrała sześć kolejnych gemów. Z kolei w drugiej partii Rumunka postarała się o dwa breaki i pewnie zwieńczyła trwający 74 minuty pojedynek wynikiem 6:2, 6:2.

Fręch i Kawa odpadły na etapie ćwierćfinału, ale w poniedziałek awansują w rankingu WTA. Pierwsza z Polek powróci dzięki występowi w Dubaju do Top 200. Obie tenisistki mają pewne miejsce w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open 2020, który zostanie rozegrany w Melbourne w dniach 20 stycznia - 2 lutego.

Al Habtoor Tennis Challenge, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów + H czwartek, 12 grudnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Ana Bogdan (Rumunia) - Katarzyna Kawa (Polska) 6:2, 6:2 Daria Snigur (Ukraina, Q) - Magdalena Fręch (Polska, Q) 6:4, 6:4

ćwierćfinał gry podwójnej:

Georgina Garcia-Perez (Hiszpania, 3) / Sara Sorribes (Hiszpania, 3) - Katarzyna Kawa (Polska) / Laura Pigossi (Brazylia) 6:3, 7:6(3)